مشکل اینترنت دانش‌آموزان روستاهای ایذه رفع می‌شود

فرماندار ایذه در خصوص عدم آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت در یکی از روستاهای توابع مرکزی این شهرستان، گفت: درخصوص وجود این مشکل در روستای اشگفت بابامیر دستور داده شد که بررسی‌های لازم انجام شود تا اگر این منطقه دچار قطعی اینترنت است، مشکل حل شود.

حسین لامی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در خصوص عدم آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت در این منطقه دستور داده شد که بررسی‌های لازم انجام شود تا اگر این منطقه دچار قطعی اینترنت است، مشکل حل شود اما ظاهراً این روستا دارای زیرساخت‌های لازم برای اتصال به اینترنت است و روستاهای اطراف فاقد اینترنت هستند.

وی با اشاره به اینکه از طرف فرمانداری ایذه دستور داده شده تا اینترنت بخش‌های مختلف شهرستان ایذه بررسی شود؛ درخصوص ضرورت رفع این مشکل باتوجه به آموزش مجازی دانش‌آموزان در شرایط شیوع کرونا، افزود: همه بخش‌های ایذه بررسی می‌شوند و اگر مناطقی دچار قطعی اینترنت هستند، لیستی از این مناطق تهیه و به اداره مخابرات ارسال می‌شود تا زیرساخت‌های مناسب فراهم شوند.

فرماندار ایذه بیان کرد: روستای اشگفت بابامیر ایذه از توابع مرکزی این شهرستان، دارای  زیرساخت‌های لازم (اینترنت و تلفن همراه) است، اما روستاهای اطراف فاقد اینترنت هستند. البته مدتی پیش اینترنت این مناطق قطع شده بود اما دیروز متصل شد.

لامی‌زاده در پایان گفت: مدرسه روستای اشگفت بابامیر ایذه فعال است و دانش‌آموزان می‌توانند به صورت حضوری تحصیل کنند.

به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته ویدئویی از اهالی روستای اشگفت بابامیر ایذه منتشر شد که در آن، یکی از اهالی از عدم آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت و مواجه شدن دانش آموزان با مشکلاتی، گلایه و عنوان کرده بود، دانش‌آموزان و اهالی این منطقه برای اتصال به اینترنت ناچار هستند روزانه به مناطق مرتفع بروند و این امر، خطراتی از جمله سقوط از ارتفاع را برای آن‌ها در پی دارد.

انتهای پیام

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x