ساخت دستگاه ضدعفونی‌کننده غیرتماسی توسط دانشجویان دانشگاه بهبهان

عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان از طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی‌کننده غیرتماسی توسط دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

رضوان داستانیان با اشاره به طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده غیرتماسی، اظهار کرد: این دستگاه اهمیت ویژه‌ای نسبت به نمونه مشابه خود دارد؛ با توجه به شیوع کرونا و اهمیت استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده دست، استفاده از اسپری یا دستگاه‌های تماسی ضدعفونی‌کننده خود می‌تواند عاملی برای انتقال ویروس باشد، به این دلیل دستگاه ضدعفونی‌کننده‌ای به صورت غیرتماسی و بدون نیاز با تماس دست، طراحی کردیم.

وی با بیان اینکه در این دستگاه از چشم الکترونیک و سنسور استفاده کردیم تا دستگاه بتواند ماده ضدعفونی‌کننده را روی دست پمپ کند، افزود: تفاوت این دستگاه با دستگاه‌های مشابه در بازار این است که دستگاه‌های موجود با تماس دست کار می‌کنند اما این دستگاه به صورت اتوماتیک و بدون نیاز با تماس، کار می‌کند.

عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان در پایان با بیان اینکه دستگاه ضدعفونی‌کننده غیرتماسی کاملا توسط دانشجویان این دانشگاه طراحی شده است، گفت: این دستگاه از ابتدای طراحی تا مرحله انتهایی ساخت، کاملاً‌ توسط دانشجویان ساخته شد و نسبت به دستگاه مشابه خارجی، هزینه بسیار کمتری دارد.

انتهای پیام

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of