اهالی شهرک اکباتان در آرزوی رهایی از کپسول گاز/ گاز بیخ گوش و کپسول روی دوش

حکایت این روزهای خوزستان حکایت آب خوردن کوزه گر از کوزه شکسته است ؛استانی که روی منابع عظیم نفت و گاز کشور قرار گرفته اما برخی نقاط آن هنوز از نعمت گاز شهری برخوردار نیست و اهالی مرکزی ترین قسمت های شهر اهواز باید سیلندر های گاز را به دوش بکشند تا شاید روزی وضعیت گازرسانی به منطقه شان سر و سامان بگیرد.

هرچند سالهاست خبر های گاه به گاه از تسریع در عملیات گازرسانی شهر و روستاها موقتا باعث شادی ساکنان استان می شود ولی طی هفته های اخیر بسیاری از شهروندان از کمبود کپسول های گاز شکایت داشته و بعضا مطرح کردند که چندین روز است ، دسترسی به گاز مایع بسیار سخت شده و برای تامین آن باید ساعت ها در صف بیاستند تا گاز در سطح نمایندگی ها توزیع شود.

مردم شهرک اکباتان در آرزوی رهایی از کپسول گاز

صحبت از کمبود گاز به میان آمد که اگر نباشد زندگی شهروندان خیلی بد و روزگار آنها به سختی میگذرد ،اهالی کوی اکباتان اهواز نیز اندر خم این کوچه مانده اند و درگیر تامین نیاز اولیه زندگی خود یعنی گاز هستند!

با وجود اینکه بسیاری از شهرها و حتی روستاهای  کم جمعیت کشور باتعداد ۲۰ خانوار از نعمت گاز برای مصارف خانگی خود برخوردارند اما در شهرک اکباتان باتوجه به اسکان بیش از ۸۰۰ خانوار ،گازرسانی مستقیم شهری تنها جز یکی از وعده های مسئولان بوده که تاکنون عملی نشده!

ضرورت دارد مسئولین  پاسخگوی افکار عمومی بوده و دلیل عدم وجود شبکه لوله کشی در منطقه ای با تراکم نسبتا بالای جمعیت را بازگو کنند.

گاز بیخ گوش و کپسول روی دوش!

با وجود منابع سرشار انرژی در استان نظیر گاز که علاوه بر بهره مندی دورترین نقاط کشور، از ترکیه نیز وارد خاک اروپا می شود اما شهروندانی در استان خوزستان که این منابع زیر پایشان قرار گرفته همچنان کپسول به دوش در صف دریافت سیلندر گاز می مانند!

اهالی شهرک اکباتان برای تامین سوخت مصرفی خود مجبورند سیلندر های گاز را بر دوش خود بگذارند و آن را تا منازل حمل کنند زیرا در این منطقه خبری از لوله کشی گاز نیست!

مردم محکوم به پاسکاری مسئولان

درحالی که کمتر از یک ماه دیگر به فصل سرما باقی مانده و مصرف گاز مایع در استان افزایش می یابد ،سناریوی تکراری کمبود و نبود گاز مایع بار دیگر شروع می شود و همچنان شاهد آن هستیم که مسئولان هاج و واج به تماشای آنها نشسته اند.

به گزارش خوزآنلاین، هرساله با آغاز فصل سرما گزارش هایی از عدم وجود لوله کشی گاز در برخی مناطق استان تهیه و منتشر می شود که در نهایت با یک جوابیه ساده از سوی مسئولان ختم به خیر و پرونده اش بسته می شود.

متاسفانه در این بین مردم محکوم به پاسکاری مسئولان هستند و هرکدام از مدیران دیگری را متولی می دانند .

شایان ذکر است حل این مشکل به صورت اساسی و دائم خواسته اهالی شهرک اکباتان بوده که می طلبد مسئولین امر راه حل کارشناسی و موثری بیندیشند تا شهروندان مجددا با شروع فصل سرما در توزیع گاز با بحران مواجه نشود.

انتظار می رود با انتشار چندباره مشکلات گازرسانی  بتوان مسئولان را از این امر آگاه کرد  که زندگی با  حمل کپسول چندکیلویی گاز بسیار خطرناک و طاقت فرساست.

امید اینکه مسئولین خوزستان فکری به حال مردم این منطقه کنند

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x