دمای خوزستان دوباره بالا می‌رود

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی افزایش دما و رطوبت در استان خبر داد و گفت: از روز یکشنبه به بعد شاهد وقوع دماهای ۴۹ درجه سانتیگراد و بالاتر در خوزستان خواهیم بود.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به جنوبی شدن جریانات جوی، از امروز تا اواسط هفته آینده افزایش رطوبت و شرجی در خوزستان پیش بینی می شود.
وی افزود: از روز جمعه به بعد تا اواسط هفته آینده به تدریج شاهد افزایش دما و از روز یکشنبه به بعد شاهد وقوع دماهای ۴۹ درجه سانتیگراد و بالاتر در استان خواهیم بود.
سبزه زاری ادامه داد: توجه به بالا بودن ضرایب ناپایداری، از امروز تا روز شنبه، احتمال رگبار پراکنده، رعد و برق و تندباد لحظه ای به ویژه در مناطق مرتفع شمال، شمال شرق و شرق استان خوزستان وجود خواهد داشت.
مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته حداکثر رطوبت در ماهشهر و شادگان ۸۸ درصد، آبادان ۸۷ درصد، هندیجان ۸۴ درصد، بستان ۸۱ درصد و ایستگاه کشاورزی اهواز ۷۷ درصد گزارش شده است.
وی گفت: در شبانه روز گذشته رامهرمز با ۴۸.۴ و ایذه با ۲۴.۸ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای اهواز در این مدت بین ۳۰.۲ تا ۴۷.۲ درجه سانتیگراد در نوسان بود.
انتهای پیام

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of