کارگران شهرداری کوت‌عبدالله همچنان در انتظار تحقق وعده‌ها هستند

حدود ۵۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله روز چهارشنبه با حضور مقابل ساختمان استانداری خوزستان خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.

به گزارش اهوازنوین :حمید عفراوی یکی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ما باید هرماه برای بدیهی ترین حقوق یک کارگر دست به تجمع بزنیم با این وجود شهرداری و پیمانکار توجهی نمی کنند.
وی افزود: حقوق اردیبهشت ماه برخی از کارگران به صورت علی الحساب پرداخت شد اما مابقی کارگران حتی حقوق اردیبهشت ماه را نیز دریافت نکردند.
عفراوی بیان کرد: شرایط کاری ما باوجود بیماری کرونا و گرمای خوزستان بسیار سخت است و حقوق ما کم است اما برای دریافت همین مبلغ نیز باید چندماه صبر کنیم.
وی ادامه داد: بارها از شهردار و پیمانکار درخواست کردیم تا حقوق مارا پرداخت کنند اما هربار یک فرصت ۱۰ روزه خواستند و در نهایت هم پرداخت نشد.
عفراوی دیگر مشکل را صادر نشدن فیش حقوقی عنوان کرد و گفت: برای روزهایی که تجمع می کنیم پیمانکار از حقوق ما کسر می کند اما هیچگاه فیش‌حقوقی صادر نمی کند تا مبلغ دقیق حقوق یک کارگر فضای سبز مشخص نشود.
شهردار کوت عبدالله چندی پیش در این خصوص به خبرنگار گفت: شهرداری کوت‌عبدالله حدود یکهزار کارگر دارد و منابع مالی محدود این شهرداری حتی پاسخگوی پرداخت حقوق کارگران نیست.
نواب حاجیان سعیدی افزود:هرماه حدود ۱۸ میلیارد ریال تنها برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری کوت عبدالله کمبود بودجه داریم.
وی توضیح داد: حقوق و بیمه سال ۹۸ کارگران شهرداری کوت عبدالله بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال شد که به صورت کامل پرداخت شده است با توجه به افزایش حق بیمه این مبلغ به ۵۳ میلیارد ریال در ماه افزایش یافته است.
حاجیان سعیدی گفت:حق بیمه کارگران این شهرداری در سال جاری به روز پرداخت شد ضمن اینکه حقوق فروردین ماه تمام کارگران این شهرداری پرداخت شده است اما حقوق اردیبهشت ماه برخی از کارگران به صورت علی الحساب پرداخت شد البته برخی از کارگران هیچ حقوقی دریافت نکرده اند.
شهردار کوت عبدالله از کارگران این شهرداری خواست به صورت قانونی و از طریق اداره کار مطالبات خود را پیگیری کنند.
شهردای کوت‌عبدالله دارای ۲۷۰ کارگر فضای سبز است.
کوت عبدالله در زمستان سال ۹۱ با ایجاد شهرستان کارون از شهرستان اهواز جدا شد و به عنوان مرکز این شهرستان قرار گرفت که از ادغام مناطق کوت عبدالله، استیشن، خزامی، درویشیه، شریعتی‌_۱، کوت نواصر، کوی منتظری، گاومیش آباد، گندمکار و هادی‌آباد ایجاد شده است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of