سلامت مردم‌ باغملک در معرض خطر کروناست

فرماندار باغملک گفت: افزایش تعداد مبتلایان در این شهرستان از وضعیت عادی گذشته و رفته رفته رنگ و بوی بحران به خود می‌گیرد.

به گزارش اهوازنوین: محمد نجاتی‌پور روز سه‌شنبه  بیان کرد: متاسفانه سلامت عمومی شهروندان در معرض خطر جدی قرار گرفته است، امروز خبرهای ناگواری از تعداد مبتلایان در این شهرستان منتشر شده‌ است.
وی افزود: تعداد قابل توجهی از شهروندان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند عاجزانه از عموم مردم باغملک در خواست همراهی و کمک داریم.
فرماندار باغملک ادامه داد: مردم به هشدارها توجه کنند زیرا در صورت توجه نکردن به این دستورالعمل‌ها و انجام نشدن مراقبت‌ لازم، همه ما در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار خواهیم گرفت.
رییس ستاد مقابله با کرونای باغملک اتحاد مردم را رمز غلبه بر کرونا دانست و افزود: با اتحاد و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از پس این بیماری مهلک بر می‌آییم. قدم نخست در این زمینه ماندن در خانه است و قدم دوم نیز اجتناب از تجمع به ویژه جلوگیری از شکل گیری آیین ازدواج، ترحیم و تشییع جنازه‌هاست.
نجاتی‌پور از ادامه ممنوعیت برگزاری تشییع جنازه، آیین عزاداری و جشن‌ها در باغملک خبر داد و افزود: دادستانی شهرستان باغملک با جدیت و حساسیت خاص با برگزار کنندگان اینگونه آیین‌ها که سلامت مردم را با خطر روبه رو می‌کند برخورد می‌کند.
وی ادامه داد: از شهروندان، شوراهای روستا و دهیاران درخواست می‌کنیم اطلاعات خود در مورد برگزاری آیین‌های مختلف را به دستگاه قضایی و فرمانداری اطلاع دهند تا برخورد قانونی با برپا کنندگان انجام شود.
موارد مثبت از بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونا از اواخر بهمن پارسال در کشور مشاهده شد.شیوع این ویروس بر بیشتر فعالیت‌های اقتصادی ، آموزشی ، اداری اجتماعی و فرهنگی خوزستان تاثیر بسیار بالایی گذاشته است.ویروس کرونا یا کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر۹۸) در شهر ووهان چین گزارش شد.

انتهای پیام/ایرنا

0/5 (0 Reviews)