تامین کالای اساسی ماه مبارک رمضان در قالب طرح ضیافت

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: کالاهای اساسی در قالب طرح ضیافت برای ایام ماه مبارک رمضان با قیمت تنظیم بازار توسط این سازمان تامین شده و دستور توزیع آن در بازار داده شده است.

به گزارش اهوازنوین :  امیرحسین نظری روز سه‌شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای استانداری این استان بیان کرد: در قالب این طرح سه هزار و ۴۵ تن برنج ۱۱۲۱ و سه هزار و ۴۵ تن شکر درنظر گرفته شده که تاکنون یک هزار تن از این میزان از اصفهان وارد استان شده است.
وی گفت: ستاد تنظیم بازار و سازمان صمت خوزستان اقدامات خوبی در تامین کالاهای اساسی برای ورود به ماه رمضان انجام داد و مردم هیچ نگرانی در خصوص تامین کالاهای اساسی در این ایام نداشته باشند.
رییس سازمان صمت خوزستان ادامه داد: کالاهای اساسی تامین شده برای ماه مبارک رمضان در انبارها و سردخانه‌های خوزستان ذخیره شده که برای دسترسی آسان مردم به این کالاها در اختیار شبکه‌های توزیع قرار خواهند گرفت.
نظری بیان کرد: در خصوص تامین مرغ نیز مشکلی نیست و قیمت‌ها در سطحی تعیین شده تا مردم به راحتی امکان خرید داشته باشند.
وی افزود: از مردم انتظار داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف قیمت، مراتب را به سازمان صمت و یا تعزیرات خوزستان اطلاع دهند.
تشکیل پرونده برای ۲ هزار و ۲۶۰ تن برنج احتکار شده در خوزستان
معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان نیز در این نشست بیان کرد: پرونده تخلف ۲ هزار و ۲۶۰ تن برنج احتکار شده در خوزستان تشکیل شده که برای کارشناسی بیشتر از اداره کل تعزیرات به سازمان صمت خوزستان ارجاع داده شده است.
عبدالرحمان ناصریان بیان کرد: شرکتی که این میزان برنج را احتکار کرده مدعی شده که هنوز ارز دولتی دریافت نکرده به همین دلیل این میزان برنج را انبار کرده است.
وی افزود: روند کارشناسی و رسیدگی به این پرونده باید هر چه زودتر انجام شود تا امکان توزیع این برنج در بازار فراهم شود.
معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان با اشاره به قیمت کالاهای تنظیم بازار که قرار است برای ماه مبارک رمضان در این استان توزیع شود گفت:: شکر هر کیلوگرم ۵۹ هزار ریال، برنج هر کیلوگرم ۸۰ هزار ریال و گوشت قرمز هر کیلوگرم ۴۲۰ هزار ریال تعیین شده است.
ناصریان ادامه داد: طبق درخواست مرغداران برای جلوگیری از تخلف در کشتار و توزیع مرغ قرار است تحویل مرغ به کشتارگاه ها توسط اتحادیه این صنف انجام شود که برای تصویب این درخواست لازم است که اتحادیه مرغداران در رسته کارمزدکاران عضو شده تا امکان رصد و بازرسی از آنها وجود داشته باشد.

انتهای پیام/ایرنا

0/5 (0 Reviews)