آخرین وضعیت غربالگری کرونا در خوزستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از غربالگری ۹۵ درصد جمعیت تحت پوشش این دانشگاه از طریق تماس تلفنی مراقبین سلامت خبر داد.

دکتر مهدی حسینی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در مجموع تاکنون دو میلیون و ۸۷۷ هزار و ۱۰۰ نفر معادل ۹۵ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز توسط همکاران مراقبین سلامت، بهورزان و مراقب سلامت ماما، از طریق تماس تلفنی غربالگری شده‌اند.

وی افزود: ۳۸۵ هزار و ۹۴۲ نفر نیز معادل ۱۳ درصد از جمعیت تحت پوشش این دانشگاه، از طریق سامانه سلامت نسبت به خوداظهاری اقدام کردند. البته ممکن است تعدادی از این جمعیت نیز شامل افراد غربالگری‌شده توسط همکاران ما باشند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: حدود ۱۸ هزار و ۸۱۹ نفر از جمعیت غربالگری‌شده توسط پزشکان ما از نظر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بررسی شدند که ۲۷۷ نفر معادل ۱.۴۵ درصد از این جمعیت به بیمارستان‌ها ارجاع داده شدند.

حسینی‌زاده افزود: ۳۹ نفر نیز معادل ۰.۲ درصد به صورت سرپایی درمان شدند و به ۲ هزار و ۴۱۰ نفر معادل ۱۲.۸۱ درصد توصیه شد که مراقبت در منزل را انجام دهند. ۸۴ درصد از کسانی که نیازمند پیگیری بودند نیز از طریق سامانه ۴۰۳۰ پیگیری‌ها را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: ۱۳ هزار و ۷۴۹ نفر معادل ۷۳ درصد جمعیت غربالگری‌شده، فاقد مشکل بوده‌اند. ۵۴۷ نفر از افراد غربالگری‌شده نیز به طور قطعی به کروناویروس مبتلا بودند که ۳۷۷ نفر از این تعداد بهبود یافته‌اند.

انتهای پیام

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x