محرومیت خوزستانی ها از توزیع رایگان اقلام بهداشتی دولت به مردم

مردم خوزستان، شهرستان ها و روستاهای کم برخوردار آن قطعا بیش از مجلس نشینان با حقوق ده ها میلیونی به توزیع کیف اقلام بهداشتی احتیاج دارند.

به گزارش اهوازنوین: این روزها که بازار اخبار و شایعات پیرامون ویروس کرونا، تمام کشور را فراگرفته استان خوزستان نیز از این قاعده مستثنی نیست و با تایید خبر مرگ ۲ نفر در قم و یک نفر در اراک، موج نگرانی ها فراگیر شد.

نگرانی شهروندان از شیوع این ویروس در کشور از یک طرف و اطلاع رسانی ضعیف دولت از سوی دیگر سبب شد، فضای جامعه دچار التهاب بیشتری شود تا انجا که سوداگران با سوء استفاده از
استرس حاکم بر احوالات مردم اقدام به احتکار اقلام بهداشتی چون ماسک و الکل و مواد ضدعفونی کننده بهداشتی کردند و یا اینکه ماسک های بهداشتی را بعضا تا ۱۰ برابر قیمت به شهروندان میفروشند.

گفتنی است در چنین شرایطی دولت و مجلس جزء تعطیلی مدارس و توزیع رایگان مواد بهداشتی به مردم هیچ اقدام شاخصی نداشته و در خصوص توزیع رایگان اقلام بهداشتی را صرفا منوط به ابتلای مردم هر استان به کرونا عنوان کرده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز در خصوص نحوه توزیع ماسک و ژل شستشو بین خوزستانی ها گفت: تاکنون در این خصوص به استان خوزستان یارانه ای تعلق نگرفته، اما اگر این اقلام از سوی دولت به خوزستان برسد، سیاست هایی در خصوص توزیع این اقلام خواهیم داشت.

در حالی که دولت همچنان با خط خبری توزیع رایگان اقلان بهداشتی مانور رسانه ای میدهد که بسیاری از هموطنان ما از کمبود و محدودیت اقلام بهداشتی حتی در مراکز درمانی خبر میدهند.

در چنین شرایطی خبری مبنی بر توزیع رایگان اقلام بهداشتی در بین نمایندگان مجلس منتشر میشود که دولت تدبیر و امید در تحقق وعده یارانه بهداشتی به مردم جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا وامانده است.

لازم به یاداوری است که مردم خوزستان، شهرستان ها و روستاهای کم برخوردار آن قطعا بیش از مجلس نشینان با حقوق ده ها میلیونی به توزیع کیف اقلام بهداشتی احتیاج دارند، نکند خون نمایندگان از مردم رنگین تر و جان آنها با ارزش تر از افراد عادی تلقی شده که امروز با انتشار این خبر مردم نگران را بیش از بیش عصبانی می کنند.

نمایندگان ناکارامد خوزستانی که روزهای اخر اشغال صندلی های بهارستان را پشت سر میگذارند حداقل در دقیقه ۹۰ چهارسال نماینده مردم بودن پیگیری سلامت مردم را در اولویت کاری خود قرار دهد و محموله بهداشتی رایگان دولت را به خوزستان برسانند.

هرچند از کسانی که ۴ سال فرصت خدمت به مردم را از دست دادند امیدی به خیر نیست.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of