فروشگاه تجهیزات پزشکی به دلیل گران فروشی در اهواز پلمب شد

مدیر کل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: یک فروشگاه تجهیزات پزشکی در اهواز به دلیل گرانفروشی ژل ضدعفونی دست تعطیل شد.

نعمت‌اله بیرانوند بیان کرد: این فروشگاه ژل ضدعفونی را با قیمت مصوب ۲۶۰ هزار ریال به صورت غیر قانونی به قیمت ۸۵۰ هزار ریال به فروش می رساند که با توجه به تخلف انجام شده حکم در محل اجرا و فروشگاه مذکور پلمب شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان ادامه داد: گشت های تعزیرات حکومتی با همکاری سازمان صمت و نیروی انتظامی روزانه در حال رصد بازار و داروخانه ها برای جلوگیری از هر گونه تخلف در بحث فروش محصولات بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و ژل ضدعفونی هستند.

وی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا گشت مشترک این اداره با معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز در حال انجام است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان ادامه داد: در این گشت‌ها ضمن تذکر به برخی از اصناف موارد لازم در خصوص رعایت قوانین از سوی بازرسان بیان می‌شود.

بیرانوندی افزود: مردم گزارش‌های تخلف را از طریق سامانه اینترنتی ۱۳۵ اطلاع دهند.

با شیوع ویروس کرونا در کشورمردم برای خرید ماسک و مواد ضدعفونی به داروخانه‌ها و فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی هجوم آورده اند و باعث کمبود برخی محصولات بهداشتی و یا افزایش قیمت از سوی برخی افراد سودجو شده اند.

گشت های مشترکی با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی و سازمان صمت استان ، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای بازرسی از داروخانه‌ها و مکان‌های فروش محصولات بهداشتی از چند روز اخیر فعال شده است.

سازمان صمت خوزستان نیز از تولیدکنندگان برای تولید مواد ضدعفونی در استان دعوت کرده است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی نشده است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of