تجمع کارگران شهرداری منطقه دو اهواز در پی تعویق ۶ ماه حقوق

آقای شاعری الوعده وفا/پرداخت حقوق کارگران را اولویت قرار دهید

صبح امروز تعدادی از کارگران خدمات شهرداری شهرداری منطقه ۲ اهواز در اعتراض به حقوق معوقه ۶ ماهه تجمع کردند،این در حالیست که تیرماه ۹۸ بخشنامه ای تحت عنوان پرداخت حقوق شهرداران مناطق مشروط به پرداخت حقوق کارگران از سوی شهردار اهواز ابلاغ شده بود.

به گزارش اهواز نوین: صبح امروز تعدادی از کارگران خدمات شهری، شهرداری منطقه۲ اهواز در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولین و عدم پرداخت حقوق معوقه شش ماه خود ،مقابل شورای کلانشهر اهواز تجمع کردند.

اینکه تعداد تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری اهواز نسبت به سالهای قبل کمتر شده حقیقتی انکار ناپذیر است، ولی همچنان این اعتراضات کم و بیش وجود دارد، لازم است یاداور شویم شهرداری اهواز تیرماه ۹۸ با صدور بخشنامه ای به تمامی مدیران و شهرداران مناطق هشتگانه ابلاغ کرد حقوق و مزایای خود را پس از پرداخت حقوق نیروهای خدماتی اعم ازکارگران فضای سبز، خدمات شهری و اجرائیات دریافت کنند و این امر بازتاب رسانه ای زیادی داشت تا انجا که همه گمان بردند با ابلاغ این بخشنامه داستان تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری به مطالبات شان پایان خواهد یافت.

ناگفته نماند بخشنامه ابلاغی شاعری در حالی بر زمین مانده که عین ۶ ماهی که حقوق برخی کارگران عقب افتاده، مدیران و شهرداران مناطق حقوق و پاداش هایشان برقرار بوده است.

بنظر میرسد، شهردار اهواز باید در قضیه پرداخت حقوق کارگران ورود جدی تری داشته باشد، تا اولا،تابوی رفتار سلیقه ای پیمانکاران و شهرداران مناطق به بخشنامه های شهردار شکسته شود.

دوم بدعت تهدید به اخراج کارگر در صورت اعتراض به عدم پرداخت معوقات چند ماهه از سوی مسئولین مربوطه برداشته شود.

سوم اینکه حق کارگران در این وضعیت اقتصادی نابسامان پرداخت شود، تا انها در شب عید بیش از این شرمنده روی خانواده هایشان نباشند.

اقای شاعری لازم است مجددا به شهرداران مناطق تان یادداوری کنید در ایام سیل، بارندگی و ابگرفتگی بحرانی اخیر اهواز ، آن زمان که شهر به دلیل فقدان دستگاه های پیشرفته تخلیه شبکه فاضلاب فرسوده زیر آب رفته بود ، همان زمان که شهرداران مناطق در انعکاس عملکردشان در بحران ،تیتر رسانه ها بودند ،این کارگران زحمتکش شهرداری بودند که تاکمر در اب بوده و با دستان خود به تخلیه فاضلاب لوله های شبکه فرسوده آب و فاضلاب می پرداختند.

در همین راستا پایگاه خبری اهوازنوین طی گفتگویی با شهردار منطقه ۲ اهواز موضوع را از این طریق نیز پیگیری کرد.

رسول جامعی شهردار منطقه ۲ اهواز در خصوص تجمع اعتراض امیز کارگران به معوقات ۶ ماهه، گفت: ایراد اصلی در خصوص معوقات ۶ ماهه کارگران بر پیمانکاران وارد است زیرا پیمانکار صورت وضعیتی تحویل نداده است که شهرداری پرداخت کند،پیمانکار ماه گذشته ،صورت وضعیت سه ماه دوم سال را تحویل و شهرداری مبلغ ۹۰ میلیون تومان جهت پرداخت حقوق سه ماهه دوم کارگران شهرداری این منطقه پرداخت کرد، اما صورت وضعیت شش ماهه دوم سال را پیمانکار هنوز برای شهرداری ارسال نکرده است، و همین دلیل عقب افتادن حقوق کارگران است.

اینکه شهرداران مناطق توپ عدم تحقق حقوق کارگران را در زمین پیمانکاران انداخته و کارگران را با تهدید به اخراج به سمت پیمانکار پاسکاری کنند، دور از عدل و انصاف است.

بنظر میرسد شهرداری اهواز باید قبل از شوی رسانه ای ” پرداخت حقوق شهرداران مناطق مشروط به پرداخت حقوق کارگران” با پیگیری جهت وضع قوانین سخت گیرانه تر در عقد قرداد با پیمانکاران ،ساز و کاری تعریف کنند که پرداخت حق کارگران دستخوش پاسکاری میان شهرداری و پیمانکار نشود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of