اعلام آماده باش مدیریت بحران خوزستان

اداره کل مدیریت بحران خوزستان روز پنجشنبه در پی پیش بینی ورود یک سامانه بارشی قوی به خوزستان به تمامی دستگاه‌های اجرایی سراسر استان اعلام آماده باش کرد.

به گزارش  اهوازنوین به نقل از ایرنا پیرو اخطاریه روز گذشته این اداره کل یک سامانه بارشی از اواسط روز یکشنبه هفته آینده تا اواخر چهارشنبه هفته آینده (۴ تا ۷ اسفندماه ۹۸) وارد استان خوزستان می شود. این سامانه بارشی رگبار و رعدوبرق، بارش شدید و سیل آسا در حوضه‌های آبریز کرخه، دز، کارون، […]

به گزارش  اهوازنوین به نقل از ایرنا پیرو اخطاریه روز گذشته این اداره کل یک سامانه بارشی از اواسط روز یکشنبه هفته آینده تا اواخر چهارشنبه هفته آینده (۴ تا ۷ اسفندماه ۹۸) وارد استان خوزستان می شود.
این سامانه بارشی رگبار و رعدوبرق، بارش شدید و سیل آسا در حوضه‌های آبریز کرخه، دز، کارون، مارون و مناطق شمالی، شمال شرقی و شرق استان و بارش باران با شدت کمتر در بقیه مناطق استان، وزش باد متوسط تا شدید و تندباد لحظه‌ای، بارش سنگین برف همراه با کولاک در ارتفاعات و ریزش تگرگ در مناطق مستعد، همچنین مواج شدن شمال خلیج فارس همراه با رگبار و رعد و برق در مدت مذکور را به همراه دارد.
به دستور استاندار خوزستان در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان به مدیران، فرمانداران، شهرداران، بخشداران ، دهیاران و سایر دستگاه‌ها آماده باش اعلام شد.
همچینین از تمامی دستگاه های مذکور خواسته شد ضمن حضور در محل خدمت نسبت به اطلاع رسانی به واحدهای تابعه سطح استان و شهرستان اقدام لازم را به عمل آورند.
پرهیز از سفرهای غیر ضروری
مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان توصیه کرد با توجه به شرایط نامساعد جوی در اوایل هفته آینده ،از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.
کیامرث حاجی زاده پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ورود یک سامانه بارشی از اواسط روز یکشنبه تا اواخر چهارشنبه هفته آینده در خوزستان اظهار داشت: عموم مردم استان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، سالمندان، مسافران، صیادان و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر وقوع حوادث نسبت به رعایت وبکارگیری نکات و توصیه های به منظور حفظ ایمنی و پیشگیری یا کاهش آثارحوادث احتمالی اقدام کنند.
وی با تاکید بر پرهیز از تردد غیرضروری و انجام سفرهای غیرضروری در شرایط نامساعد جوی گفت: شهروندان و روستاییان از تردد، توقف، اسکان و برپایی کمپ و چادر در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها، قنوات، منابع آبی، سیل‌بندها، دریا، دره‌ها، دامنه و پایین دست کوه‌ها و سایر مناطق در معرض خطر خودداری کنند و فاصله ایمن هنگام تردد از مناطق مذکور را در نظر بگیرند.
مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان بر پرهیز از صعود شهروندان به ارتفاعات تاکید کرد و گفت: روستاییان و عشایر از چرای دام و احشام در مناطق مرتفع، پرخطر و مستعد وقوع حوادث جلوگیری کنند.
وی در پایان به خودداری از تردد شناورهای سبک و تفریحی در شرایط نامساعد جوی و مواج شدن دریا تاکید کرد و از کشاورزان،باغداران و دامداران خواست در راستای پیشگیری از وارد آمدن خسارت به محصولات زراعی، باغی، دام و طیور و بخش‌های مختلف کشاورزی اقدام لازم را انجام دهند.
هواشناسی خوزستان روزگذشته از ورود یک سامانه بارشی قوی به استان از یکشنبه هفته آینده خبر داد و اعلام کرد این سامانه در پهنه حوضه آبریز دز ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیمتر بارندگی در بازه زمانی ۲ روزه خواهد داشت و بارندگی بسیاری به ویژه در مناطق شمالی استان با خود به همراه دارد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of