برخورد قانونی با دستگاه‌هایی که مشکلات مردم را حل نمی‌کنند

ابراهیم ممبینی در حاشیه بازدید از کوی مدرس اهواز که شب گذشته (۲۰ بهمن‌ماه) انجام شد، اظهار کرد: طبق قانون برای هر ارگان یا سازمان، وظیفه‌ای تعریف شده است اما وظیفه نظارت بر چگونگی انجام این وظایف بر عهده سازمان بازرسی است.

مدیرکل بازرسی خوزستان با تاکید بر لزوم رفع مشکلات مردم، گفت: با دستگاه‌هایی که مشکلات مردم را حل نمی‌کنند، برخورد قانونی می‌شود.

ابراهیم ممبینی گفت : سازمان بازرسی وظیفه نظارتی خود را در سه بعد بازرسی‌ها انجام می‌دهد. قانون به ما وظیفه بازرسی را محول کرده و ضمانت اجرا نیز داریم تا اگر مشکلی را پیگیری کردیم اما دستگاه مورد نظر نتوانست مشکل را حل کند، با آن دستگاه برخورد قضایی شود.
مدیرکل بازرسی خوزستان بیان کرد: دستگاه قضایی، با تمام توان در انجام وظایف ذاتی خود و رفع مشکلات گام برمی‌دارد. مردم باید از ما مطالبه کنند و ما باید بر عملکرد دستگاه‌ها نظارت کنیم و پاسخگو باشیم.
ممبینی گفت: سازمان بازرسی وظیفه نظارت بر اجرای صحیح عملکرد دستگاه‌ها را دارد اما آنچه از حکومت‌ها صیانت می‌کند، اجرای عدالت است و این عدالت ایجاد نمی‌شود مگر اینکه امثال من با درد و معضلات مردم آشنا باشند. اساسا اعتقاد راسخ بر این است که هر چه بیشتر به مردم نزدیک شویم و دغدغه‌های آن‌ها را لمس کنیم، مردم بیشتر نزدیک می‌شوند.
وی با اشاره به مشکلات اسناد منازل مسکونی منطقه ادامه داد: اگر گزارش عقبه کار به ما داده شود موضوع بررسی کامل خواهد شد و از دستگاه‌هایی که باید جهت رفع مشکل اقدام کنند، پاسخگویی می‌خواهیم.
مدیرکل بازرسی خوزستان افزود: وظیفه ما این است که دستگاه‌ها را در مقابل مطالبات مردم پاسخگو کنیم. ما وظیفه داریم مشکلات مردم و جامعه را پیگیری کنیم. با حضور رییس قوه قضاییه در گام دوم انقلاب که پرچمدار اجرای عدالت و برخورد فساد است، قطعا با کسانی که مشکلات مردم را حل نمی‌کنند برخورد قانونی خواهد شد.
ممبینی با اشاره به قدردانی مردم از مسئولان، گفت: دلیل محبوبیت سردار حاج قاسم سلیمانی از جنس مردم بودن وی بود و مشاهده کردیم مردم قدرشناس خوزستانی در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی چگونه حماسه‌آفرینی کردند بنابراین مردم قدردان چنین مسئولانی هستند و مسئولی که جهت رفع مشکلات مردم اقدام کند، خدا عزت بیشتری به او خواهد داد.
انتهای پیام/ایسنا

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of