ازمساعدت دویست میلیونی به سیل‌زدگان سیستانی تا معوقات عقب افتاده کارگران شهرداری

در یکصدو پنجمین جلسه شورای شهر اهواز دویست میلیون تومان مساعدت مالی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان تخصیص داده شد

 

به گزارش اهوازنوین یکصدو پنجمین جلسه شورای شهر اهواز در صحن علنی شورای شهر اهواز با حضور،۱۰ نفر از اعضای شورا ، معاونین شهردار و اصحاب رسانه برگزار شد.

یکصدو پنجمین جلسه شورای شهر اهواز با تلاوت قرآن و اعلام  پنج لایحه، شروع به کار کرد.

* محمد جعفر فلسفی، مازیار جهان بخش و محمد هادی  قنوات غائبین این جلسه بودند.

*علی رغم هشدار بازندگی و وضعیت نابه سامان فاضلاب اهواز و مشکلات عدیده دیگر شهری این جلسه ناطق نداشت.

*سه لایحه پرداخت دیه و ردیف اصلاح بودجه و تعیین تکلیف بهسازی سرویس بهداشتی پارک زیتون و فرشید دو بدون هیچ اظهار نظری تصویب شد.

در این جلسه  پنج لایحه مساعدت مالی از جمله کمک به خیریه حمایت از بیماران کلیوی خوزستان و اعزام ۲۲ خانواده معظم شهداء شهرداری به مشهد مقدس با موافقت اعضا به تصویب رسید.

در ادامه عبدالزهرا سنواتی رئیس شورای شهر اهواز نسبت به مصاحبه‌ی مدیران شهرداری در خصوص عدم شرکت در جلسات فرمانداری گفت : شورا  و شهرداری در راستای حل مشکلات شهر نیازمند هم‌افزایی و تعامل با نهادهای حاکمیتی و به ویژه دستگاه ناظر بر شورای شهرداری یعنی فرمانداری است؛ مصاحبه و اظهار نظر غیرمسئولانه مدیران شهرداری بر این تعامل و هم‌افزایی لطمه می‌زند.

وی تصریح کرد: خواهشی که داریم در مصاحبه ها به بحث تعامل توجه کنند چرا که بدون تعامل و بدون استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها نمی‌توانیم شهر را مدیریت کنیم؛ ان‌شاءلله من بعد مدیران محترم این مورد را مدنظر خود قرار دهند.

سنواتی با اشاره به لایحه خارج از دستور شهرداری در جهت کمک به سیل‌زدگان به مبلغ ۲۵ میلیون تومان افزود: این لایحه به حراست‌های ادارات کل استان‌ ارسال شده است، تا با جمع‌آوری این مبلغ قدمی در راه کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان برداشته شود.

اسکندر لطفعلی زاده در خصوص کمک به سیل زدگان  مبلغ  ۲۰۰ میلیون تومان را پیشنهاد داد

محمد رضا ایزدی به عنوان مخالف مبلغ دویست میلیون تومان جهت کمک به سیل زدگان سیستانی  ادامه داد :امروز تجمعی به دلیل دریافت نکردن حقوق ۵ الی ۷ ماهه داشتیم، در این شرایط ۱۰۰ میلیون برای تخصیص به سیل‌زدگان کافی است.

با تمام مخالفت ها لایحه دویست میلیون تومانی با رای گیری اکثر اعضا به تصویب رسید.

همچنین تصویب شد در هر منطقه یک ایستگاه کمک‌های مردمی برای مساعدت به سیل‌زدگان برپا شود.

0/5 (0 Reviews)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x