مسئول سازمان بسیج اصناف خوزستان:

فرهنگ‌سازی درزمینهٔ خرید کالای ایرانی از اولویت های بسیج اصناف است

دلاور عسکری ، در مراسم تخصصی سالانه روسا و دبیران هیئت های اندیشه ورز استان خوزستان گفت: هیئت اندیشه ورز بسیج اصناف بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری به تشکیل هیئت در جهت بهرگیری از خرد جمعی در مسائل مختلف و در حوزه های تخصصی برای پیشبرد اهداف عالی نظام، ایجاد شده است.

به گزارش اهواز نوین دلاور عسکری مسئول سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی استان در مجمع سالانه روسا و هیات های اندیشه ورز گفت:مقام معظم رهبری تأکید ویژه‌ای بر خودباوری و خودکفایی دارند چراکه وابستگی اقتصادی وابستگی درزمینهٔ‌های مختلف را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در سازمان بسیج اصناف استان خوزستان کارگروه‌های تخصصی، آسیب‌های هر صنف را در جهت حمایت از کالاهای ایرانی بررسی و راه‌حل ها به صورت مصوب به مقام‌های بالادستی ارائه می‌دهند.

این مقام مسئول برای حل مشکلات اصناف و بازاریان به چند نکته اشاره کرد از جمله انتخاب مدیران شایسته، تفیض اختیارات مدیران در مرکز، ایجاد بنگاه های کوچک تولیدی و زود بازده، حمایت از نخبگان، جلوگیری از قاچاق کالا، تبلیغ ظرفیت های استان که در این زمینه کالاهای استان برای اولین بار در تلویزیون کشور عراق تبلیغ شده است، فرهنگ سازی و ترغیب کسبه و مشتریان برای خرید اجناس ایرانی، ایجاد بسته های حمایتی، حمایت بانک ها از کسبه ها و عدالت مالیاتی است.

 عسکری بابیان این‌که باید ظرفیت‌های استان شناسایی و تبلیغ شود گفت: برای اولین بار زمینه‌ای فراهم شد تا کالاهای تولیدی استان در تلویزیون و فضای مجازی کشور عراق تبلیغ شود و با این ایده می‌توان تجار عراقی را جذب کرد.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی درزمینهٔ خرید کالای ایرانی عنوان کرد: باید به‌گونه‌ای عمل شود که مردم با نگاه مثبتی به کیفیت کالای ایرانی نگاه کنند.

عسکری با بیان توجه به بیانیه‌ی گام دوم انقلاب، فعالیت‌هایی از جمله تشکیل گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف و محرومیت زدایی مانند طرح (یک کاسب یک دانش آموز) که هرسال در دو مرحله قبل از مهر و قبل از عید، به صورت بسته های حمایتی به دانش آموزان اهدا می‌شود، نام برد.

در ادامه نعمت الله بیرانوند مدیرکل تعزیرات استان خوزستان گفت: اهداف بسیج اصناف، کار فرهنگی و بنای معنویت در بازار و کمک به بخش خصوصی با دو شعار تقوای اقتصادی مانند آموزش مسائل فقهی و قانونی و جهاد اقتصادی در جهت حمایت از بنگاه‌های زود بازده و در نگاه کلان تر، کمک به صادرات، شناسایی تجار مستعد و تامین مواد اولیه بنگاه‌های اقتصادی به منظور رونق تولید است.

بیرانوند با اشاره به اقدمات انجام شده در جهت تثبیت قیمت کالاها در زمان سهمیه بندی بنزین، اذعان کرد: چهار جلسه با ریاست دادستانی و دبیری تعزیرات حکومتی و کمیته نظارت در فرآیند عرضه و تقاضا و تأمین کالاهای اساسی و چگونگی مقابله و اقدام با متخلفین تشکیل شده و پای کار آمدند.

وی مطرح کرد: اتحادیه ها برای پراکندگی مناسب خدمات و توزیع کالاها در تمام نقاط شهر تلاش کنند و نباید یک نوع خدمت یا کالا فقط در مرکز شهر یا استان متمرکز شود؛ برای تامین نیازهای مردم در نزدیک ترین محل سکونت، تلاش کنیم.

حجت الاسلام صادق مرادی رئیس کل دادگستری نیز در این همایش استانی گفت: امام راحل دستور شروع کار بسیج را در همان ابتدای کار دادند و این شجره طیبه از اوایل انقلاب تا به الان باعث حفاظت از انقلاب بوده و الان هم مانند اوایل انقلاب نیاز به کمیته هایی داریم که از دستاوردهای انقلاب و اقتصاد حفاظت کنند‌.

وی خاطر نشان کرد: تشکیل جلسات آشنایی با مسائل فقهی در بین کسبه ها، ایجاد نهضت ارزان‌فروشی و ارتباط کسبه‌ها با دادستانی برای ارسال گزارشات درباره گذرگاه‌های اصلی، باراندازهای غیرمجاز و قاچاق، عملیاتی شود.

سپس سردار رحیم نوعی اقدم نماینده ایران در بازسازی سوریه که از مدعوین ویژه این همایش بود با تاکید بر اینکه خوزستان در زمان دفاع مقدس، دین خود را به اسلام و امروز به اهل بیت ادا کرده است، گفت: برای توسعه اقتصاد ایران و کسب سود باید به میدان بازسازی سوریه ورود کنیم و شیوه کار به این صورت است که هرکس، قابلیت و میزان کیفیت خود را معرفی و ما شما را به تاجران سوریه وصل می‌کنیم و این فرآیند در چارچوب قوانین دولت سوریه انجام می‌شود.

وی افزود: در مذاکرات، تنظیم قرارداد، انتقال پول، حمل و نقل، امنیت در کنار شما هستیم؛ لازم به ذکر است کشور سوریه استانداردهای ایران را پذیرفته و در این باره مشکلی نخواهیم داشت.

 

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x