تعطیلی تنها جایگاه سوخت سی‌ان‌جی شهر اروندکنار آبادان

 تعطیلی تنها جایگاه سوخت گاز سی ان جی اروندکنار در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان رانندگان این شهر مرزی را برای تامین سوخت با مشکل مواجه کرده‌است.

در حالیکه با اجرای طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین در کشور اقبال به استفاده از گاز سی‌ان‌جی افزایش یافته است تعطیلی تنها جایگاه گاز سی ان جی در اروندکنار برای رانندگان تاکسی و خودروهای شخصی که از سوخت سی‌ان‌جی به جای بنزین استفاده می‌کنند مشکل ایجاد کرده است.

یکی از رانندگان تاکسی درون شهری اروندکنار  گفت: تعطیلی جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی سی‌ان‌جی اروندکنار موجب شده تا تاکسیرانان و اهالی بخش مرزی اروندکنار برای سوختگیری با طی ۴۵ کیلومتر مسافت راهی آبادان شوند.

احمد ربیعی افزود: بیش از ۲ سال از تعطیلی تنها جایگاه گاز طبیعی اروندکنار می‌گذرد و تاکنون اقدامی برای راه اندازی مجدد این جایگاه سوخت صورت نگرفته است.

یکی دیگر از رانندگان خودرو در اروندکنار اظهار داشت: تعطیلی جایگاه سی‌ان‌جی اروندکنار باعث شده رانندگان برای کاهش هزینه‌ سوخت به سمت استفاده از گاز مایع ( ال‌پی‌جی) تمایل پیدا کنند.

جاسم تاروتی گفت:متاسفانه همتی از سوی مسوولان شهرستان آبادان برای راه‌اندازی مجدد جایگاه سوخت سی ان جی اروندکنار دیده نمی‌شود.

بخشدار اروندکنار نیز از پیگیری برای بازگشایی مجدد جایگاه عرضه گاز سی‌ان‌جی شهر اروندکنار خبر داد و اظهار داشت:از شهرداری اروندکنار به عنوان متولی این جایگاه خواسته شده تا هرچه سریعتر نسبت به برطرف کردن مشکل این جایگاه اقدام کند.
صادق جلالی گفت: تلاش بر این است تا با هماهنگی شهرداری و اداره گاز شهرستان آبادان هرچه سریعتر نواقص جایگاه سوخت مذکور برطرف و نسبت به بازگشایی مجدد آن اقدام شود.مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به رشد ۱۰ درصدی مصرف سی ان جی در هفته گذشته، گفت:‌ بعد از سهمیه‌بندی بنزین مصرف سی ان جی در کشور ۲ میلیون متر مکعب در روز افزایش داشته است.

اروندکنار در ۴۵ کیلومتری آبادان و روبه‌روی شهر فاو عراق قرار دارد.

/منبع ایرنا

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of