کمبود سوخت، یکهزار میلیارد ریال به مراتع و جنگل‌های دزفول خسارت زد

 رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دزفول با انتقاد از تامین نشدن سوخت مناطق کوهستانی و عشایر این شهرستان گفت: یکهزار میلیارد ریال خسارت بدلیل تامین نشدن سوخت به مراتع و جنگل‌های دزفول وارد شده است.

 به گزارش اهوازنوین، علیرضا فتح‌الهی  افزود: چند وقتی است که گاز ال پی جی در شهرستان دزفول بسیار کمیاب شده که این موضوع عشایر و ساکنان مناطق سخت‌گذر را مجبور به قطع درختان و چوب‌سوزی کرده است.

وی با بیان اینکه نفت مناطق عشایری نیز تامین نشده است، اظهارداشت: عشایر برای حمام، گرم‌کردن خود و پخت و پز نیاز به نفت یا گاز دارند که در صورت تامین نشدن، تخریب جنگل ادامه خواهد داشت.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دزفول افزود: تامین نشدن سوخت موردنیاز مناطق سخت‌گذر پارسال افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال به جنگل‌های دزفول خسارت زده بود.

به طور قطع عشایر درصورت نبود نفت یا گاز مجبور به چوب‌سوزی می‌شوند و در مواردی که نتوانند چوب خشک تهیه کنند اقدام به قطع درختان می‌کنند لذا انتظار بر این است که مسوولان برای جلوگیری از نابودی جنگل‌ها و مراتع، نفت و گاز مایع مناطق عشایری را تامین و از سرگردانی عشایر و روستائیان جلوگیری کنند.

/منبع ایرنا

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x