موافقت رهبری با برداشت ۴,۰۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای حل مشکلات اهواز

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از موافقت رهبری با برداشت چهار هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای حل مشکلات شهرستان اهواز

ابه گزارش اهواز نوین به نقل از مهر خوزستان :رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از موافقت رهبری با برداشت چهار هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای حل مشکلات شهرستان اهواز خبر داد.

اسماعیل نجار عصر امروز در حاشیه بازدید از مناطق دچار آب‌گرفتگی اهواز با اشاره به اینکه تغییر الگوی بارش، پراکنش بارش‌ها و تغییر اقلیم عامل اصلی آب‌رفتگی‌ها در اهواز است. افزود: تغییر اقلیم و تغییر نوع بارش‌ها در سال‌های اخیر الگوی بارش‌ها را تغییر داده به طوری که ۲۵ آبان ماه در کمتر از سه ساعت، ۸۸ میلی‌متر باران در اهواز بارید.

وی، نبود سیستم دفع آب‌های سطحی و جوابگو نبودن سیستم فاضلاب شهر را از دیگر دلایل آب‌گرفتگی اهواز اعلام کرد و ادامه داد: ۱۷ نقطه شهر اهواز در این بارندگی دچار آب‌گرفتگی شد که با توجه به توپوگرافی شهر و واقع شدن شهرک دانشگاه و شهر کوت عبدالله به عنوان خط القعر اهواز، سبب شده تا بیشترین میزان آب‌گرفتگی در این مناطق باشد.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور تصریح کرد: مقام معظم رهبری با درخواست وزیر کشور مبنی بر تخصیص چهار هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی موافقت کردند و امید است با تخصیص این اعتبار بتوان اهواز را از این وضعیت نجات داد.

وی با بیان اینکه مشکل فاضلاب و دفع آب‌های سطحی در مدت یک سال و دو سال ایجاد نشده است، بیان کرد: ۵ تا ۶ سال نیاز است تا بتوان با تخصیص اعتبارات مشکل را برطرف کرد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x