صرفه‌جویی ٣٠٠ میلیارد ریالی با بازسازی توربین در شرکت نفت آغاجاری

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: با تلاش کارشناسان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، توربین رستون ١٧٥٠ واحد بهره‌برداری شماره ٣ آغاجاری تعمیر، بازسازی و راه‌اندازی شد.

ابراهیم پیرامون با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به نیاز عملیاتی و در راستای جلوگیری از توقف و یا کاهش تولید در واحد بهره‌برداری شماره ٣ آغاجاری توربین رستون این واحد – که از سال ۱۳۹۰ به دلیل ایرادات فنی امکان راه‌اندازی نداشت- پس از یک سال کار و تلاش کارشناسان و متخصصان این شرکت، تعمیر و بازسازی شد و پس از مقاوم‌سازی فونداسیون و رفع اشکال از امکانات جانبی، زمینه نصب توربین، پمپ و انجام اتصالات به شکل مطلوب فراهم شد.

وی افزود: با توجه به مشکلات موجود در زمینه تامین این دستگاه‌ها و قطعات آن‌ها با تلاش همکاران و انجام هماهنگی‌های لازم و استفاده این تجهیز، فرآیند تعمیر و بازسازی، نصب و راه‌اندازی آن با موفقیت انجام شد.

پیرامون با اشاره به اهمیت راه‌اندازی این توربین در واحد بهره‌برداری شماره ۳ آغاجاری تصریح کرد: با راه‌اندازی این توربوپمپ بیش از ٣٠٠ میلیارد ریال صرفه‌جویی اقتصادی محقق شده است.

به گزارش اهواز نوین، به نقل از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری ادامه داد: سال گذشته نیز با تلاش همکاران همین واحد، توربین سولارساترن راه‌اندازی شد که با توجه به شرایط موجود تعمیر، بازسازی و راه‌اندازی این دو توربین در کل بیش از ٦٠٠ میلیارد ریال برای شرکت ارزش‌آفرینی در بر داشته است.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x