سرمربی تیم کشتی فرنگی سینا صنعت ایذه:

سطح مسابقات جام باشگاه‌های جهان پایین بود

 سرمربی تیم کشتی فرنگی سینا صنعت ایذه با بیان این‌که سطح مسابقات جام باشگاه‌های جهان نسبت به سال‌های گذشته پایین‌تر بود، گفت: با توجه به اینکه در سال المپیک هستیم، تیم‌های تراز اول دنیا در این رویداد شرکت نکرده بودند و بیشتر، مسابقه بین تیم‌های ایرانی بود.

 به گزارش اهوازنوین، ملک‌محمد بویری در خصوص نایب قهرمانی تیمش در رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان، اظهار کرد: سطح مسابقات نسبت به سال‌های گذشته پایین‌تر بود. اما در مجموع نام آن، مسابقات جام باشگاه‌های جهان است و این رقابت‌ها در اتحادیه کشتی نیز به ثبت رسیده است و باید برگزار می‌شد، حتی اگر فقط تیم‌های ایرانی حضور داشتند.

وی بیان کرد: با توجه به این‌که در سال المپیک هستیم، تیم‌های تراز اول دنیا در این رویداد شرکت نکرده بودند و بیشتر، مسابقه بین تیم‌های ایران بود. ۹۹ درصد عنوان‌دارها و مقام‌دارهای کشتی فرنگی ایران در این مسابقات حضور داشتند.

سرمربی تیم کشتی فرنگی سینا صنعت ایذه خاطرنشان‌کرد: حتی اگر مسابقات جام جهانی را هم در ایران برگزار می‌کردیم، در همین سطح برگزار می‌شد زیرا با توجه به اینکه رقابت‌های المپیک در پیش است، هیچ تیمی با نفرات اصلی‌اش در مسابقات شرکت نمی‌کرد. چهار پنج ماه دیگر المپیک را داریم و تمام کشورها روی المپیک تمرکز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تیم‌مان عملکرد خوبی داشت، عنوان کرد: ۹۰ درصد تیم ما از بازیکنان بومی و جوان تشکیل شده بود که کشتی‌های خوبی را هم به نمایش گذاشتند. بیشتر کشتی‌گیران تیم متولد سال ۱۳۸۰ بودند و با وجود سن کم، عملکردشان برای ما رضایت‌بخش بود. حضور در این مسابقات تجربه بسیار خوبی برای آن‌ها شد و از این نظر هم برای تیم ما و هم برای خود این کشتی‌گیران جوان، بسیار عالی بود. خدا را شاکریم که برای چهارمین سال توانستیم در رقابت‌های جام کشتی فرنگی جهان به مقام برسیم.

بویری با بیان این‌که پس از کسب عنوان نایب قهرمانی جام باشگاه‌های جهان، معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان و هیات کشتی به استقبال تیم آمدند، گفت: از آن‌ها تشکر می‌کنم اما ای کاش این حمایت‌ها پیش از حضورمان در این رویداد بین‌المللی بود. همچنین جا دارد از حمایت هواداران و علاقه‌مندان به کشتی در ایذه که همیشه ما را مورد حمایت قرار داده‌اند، قدردانی کنم. از شورای شهر به ویژه آقای موسوی رئیس شورای شهر ایذه نیز که همیشه حامی ما بوده‌ است و انگیزه زیادی به تیم ما داده‌اند، قدردانی می‌کنم و امیدوارم حمایت این مسئولان تداوم داشته باشد تا بتوانیم موفقیت‌های بیشتری برای کشتی فرنگی ایذه و خوزستان کسب کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: تیم سینا صنعت ایذه در تمام رده‌های سنی فعال است و تیم به مسابقات اعزام می‌کند اما با توجه به شرایط اقتصادی باید ببینیم شرایط تیم‌های ما در آینده به چه صورتی می‌شود و می‌توانیم مجددا در لیگ برتر کشتی فرنگی بزرگسالان کشور شرکت کنیم یا خیر.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x