اختصاص ۴۰هزار میلیارد ریال برای ساماندهی فاضلاب اهواز / ۱۷ نقطه ‌اهواز با آبگرفتگی رو‌به‌رو شد‌

 رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از موافقت رهبر معظم انقلاب‌ با اختصاص ۴۰هزار میلیارد ریال از محل صندوق ذخیره ارزی برای ساماندهی وضعیت آب و فاضلاب اهواز خبر داد.

به گزارش اهوازنوین به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان‌، اسماعیل نجار ‌در ‌بازدید از مناطق مختلف درگیر با آبگرفتگی در اهواز و کوت‌عبدالله ‌با اشاره به بارندگی اخیر در اهواز اظهار داشت:‌ در بارندگی روز دوشنبه هفته گذشته در سه ساعت حدود ۸۸ میلی‌متر باران در اهواز بارید، این در حالی است که بارندگی اهواز در طول سال زراعی در حدود ۱۵۰ میلی‌متر است و این ۸۸ میلی‌متر تنها در سه ساعت اتفاق افتاد.

وی بیان کرد: با بارندگی اخیر، ۱۷ نقطه در اهواز با آبگرفتگی رو‌به‌رو شدند که از لحظات نخست بارندگی و با تلاش گسترده از سوی مسئولان اجرایی خوزستان و دستگاه‌های مربوطه با مدیریت استاندار اقدامات مناسب صورت گرفت و ۱۷ نقطه آبگرفته به سه نقطه کاهش یافت که یکی از این مناطق که عمده مشکلات هم آنجاست شهرک دانشگاه اهواز است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با ابراز این‌که شهرک دانشگاه خط‌القعر است ادامه داد: با استفاده از پمپ‎های مکنده و ماشین‌‌آلات مختلف، تخلیه آب این منطقه در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود تا سه روز آینده این وضعیت ادامه داشته باشد.

نجار اضافه کرد: از پارسال تاکنون نزدیک به ۱۰۰ پمپ خریداری شده که از این پمپ‌ها در آبگرفتگی اخیر استفاده شد؛ از شهرداری تهران نیز ۷۰ پمپ و ماشین‌آلات به‌همراه نیروی انسانی به خوزستان اعزام شده که اکنون در منطقه هستند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین از موافقت رهبر معظم انقلاب‌ با اختصاص ۴۰ هزار میلیارد ریال از محل صندوق ذخیره ارزی برای ساماندهی وضعیت آب و فاضلاب اهواز خبر داد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x