• چهارشنبه / 11 دسامبر 2019 / 11:56
  • دسته‌بندی: خبر ویژه
  • کد خبر: 98092013046
  • خبرنگار : 2

وضع معیشتی مردم، حاصل تفکر غربی برخی مدیران است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: وضع مردم امروز نتیجه تفکر غربی است و اتفاقا حقوق نجومی به مدیران نیز مربوط به تفکر غربی است.

به گزارش اهوازنوین، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در نشستی با فعالان فرهنگی اهواز با موضوع «جبهه فرهنگی انقلاب در گام دوم» که در تالار شهید جمالپور اهواز برگزار شد، اظهار کرد: همان‌طور که در ابتدای انقلاب نظامی‌گری و آموزش‌های دفاعی با برنامه های معنوی در مساجد ترکیب شد، امروز نیز در زمینه معیشت و کارآفرینی باید در کنار برنامه‌های معنوی، فعالیت‌هایی در مساجد انجام شود.

وی افزود: متوجه نمی‌شوم چگونه مسجدی که برنامه‌های فرهنگی دارد، در کنار مسجد خانه یا اتاقی برای کارآفرینی بانوان یا جوانان در نظر نمی‌گیرد. امروز مساجد باید پایگاه‌های مردمی به معنای واقعی کلمه باشند؛ در همه مسائل جامعه باید وارد شوند  معنا ندارد در مساجد، رفتار مدیران شهر کنترل نشود زیرا این کار باعث ریشه کن شدن فساد می‌شود.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: مباحث مدیریتی ریشه مسائل سیاسی هستند، امروز کار مدیریتی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تلفیق شده‌اند و نمی‌شود به هریک از آن‌ها جداگانه پرداخت. اگر به همه جانبه بودن فعالیت‌ها نگاه شود، آسان‌تر به هدف می‌رسیم اما مدیریت آن سخت‌تر می شود و باید برای هر یک از آن‌ها با همدیگر و در زمینه‌های مختلف فکر کرد.

وی ادامه داد: گام دوم یعنی تکمیل گام اول همراه با تغییر برخی فعالیت‌ها و بدین معنا نیست که گام اول ما اشتباه بوده است.

پناهیان عنوان کرد: وضع مردم امروز نتیجه تفکر غربی است و اتفاقا حقوق نجومی به مدیران نیز مربوط به تفکر غربی است.

وی در پایان با تأکید بر هوشمندی در انتخاب افراد اصلح در انتخابات پیش رو، گفت: اینکه به کسی صرفا به‌خاطر پاکدستی رای بدهیم درست نیست باید دانش و ایده‌های فرد را دید و توانمندی وی را در عرصه بزرگی مثل مجلس ارزیابی کرد.

/منبع فارس

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x