تا امروز ۸۲۸ نفر در خوزستان داوطلب انتخابات مجلس شدند

رئیس ستاد انتخابات در خوزستان گفت: پس از اتمام مهلت ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس تا ساعت ۱۸ امروز، ۸۲۸ نفر در خوزستان برای دور یازدهم انتخابات مجلس ثبت‌نام‌شان نهایی شدند.

 

 

به گزارش اهوازنوین، علی‌حسین حسین‌زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه که پس از پایان روز آخر ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: پس از اتمام مهلت ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس تا ساعت ۱۸ امروز، ۸۲۸ نفر در خوزستان برای دور یازدهم انتخابات مجلس ثبت‌نام‌شان نهایی شد.

وی افزود: این آمار رشد ۲۰ درصدی نسبت به دور دهم که  ۶۲۳ داوطلب ثبت‌نام کرده بودند را نشان می‌دهد.

حسین زاده با بیان اینکه آمار ۸۲۸ نفر نهایی نیست و ممکن است به این آمار نیز اضافه شود، افزود: از بین ۸۲۸ داوطلب، ۷۰ نفر دارای مدرک دکترا هستند و مابقی مدرک فوق لیسانس و معادل را دارند.

رئیس ستاد انتخابات در خوزستان با اشاره به ثبت نام تعداد ۶۶ نفر داوطلب خانم در دوره یازدهم انتخابات مجلس، گفت:   از تعداد ۸۲۸ داوطلب، ۲۴۰ نفر ایثارگر، ۴۵۰ نفر در گروه سنی ۳۰ تا ۴۵ سال، همچنین ۴۰ نفر سابقه نمایندگی دارند و ۱۸۶ نفر افرادی هستند که سابقه داوطلبی در انتخابات را داشته اند.

حسین‌زاده با تاکید بر اینکه فقط یک مورد از داوطلبان از حوزه شادگان انصراف داد، عنوان کرد: از روز اول تا ششم به ترتیب ۵۳، ۶۰، ۸۲، ۱۰۴، ۱۵۳ و ۱۴۵ داوطلب در سطح استان ثبت‌نام کردند ضمن اینکه آمار داوطلبان در روز هفتم تا ساعت ۱۸ امروز، ۲۳۱ نفر بود.

وی در تشریح  ثبت‌نام‌ نهایی داوطلبان در استان به تفکیک حوزه‌های انتخابی، گفت: در حوزه اهواز ۲۴۹ نفر، ایذه ۷۴ داوطلب، آبادان ۶۰ نفر، دزفول ۵۶ داوطلب، اندیمشک ۵۴ نفر، مسجدسلیمان ۵۱ نفر، ماهشهر ۵۰ داوطلب، بهبهان ۴۰ نفر، رامهرمز ۳۸ نفر، خرمشهر ۳۳ نفر، شوش ۳۰ داوطلب، شوشتر ۲۷ نفر، شادگان ۲۵ داوطلب و دشت آزادگان ۴۱ نفر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌‌نام کردند.

حسین زاده با بیان اینکه طبق برنامه زمان‌بندی شده انتخابات، هیئت‌های اجرایی نیز باید ظرف ۶ روز انتخاب می‌شدند، عنوان کرد: هیئت‌های اجرایی در ۶۷ حوزه تشکیل شدند که از این تعداد ۱۴ حوزه اصلی هستند.

وی افزود:  هیئت اجرایی ۱۴ حوزه انتخابی اصلی علاوه بر وظایف اصلی  بررسی صلاحیت داوطلبان را به مدت ۱۰ روز نیز بر عهده دارند، ۵۷ حوزه دیگر سایر وظایف مانند انتخاب محل صندوق، تعداد صندوق و اعضای پای صندوق را باید انجام دهند.

حسین‌زاده با تاکید ب اینکه باید کمک کنیم تا زمینه مشارکت مردم فراهم شود، بیان کرد: در این زمینه متغیرهایی وجود دارد که یکی از آن‌ها میزان رضایت اجتماعی است که بسیار مهم و باید آن را افزایش داد؛ ایجاد رضایتمندی اقتصادی متغیر دیگری است که در بالا رفتن سطح مشارکت مردم تاثیر خواهد گذاشت.

0/5 (0 Reviews)