یادواره شهدای حله برگزار شد

حجت السلام موسوی فرد: شیعیان در تمام گذر تاریخ، برای تحقق حکومت جهانی امام عصر (ع) هزینه داده است؛ امام حسین (ع)، ۷۲ تن از بهترین را داد‌ و ما هم در این مسیر بهترین‌ها را در پیشگاه خداوند متعال مانند عزیزان شهدای حله را تقدیم کردیم و همچنین کمترین کسی را میبینیم که در نظام، سختی متوجه او نشده باشد. باور ما این است، که این حکومت زمینه ساز حکومت امام عصر (ع) است.

 

 

 

به گزارش اهواز نوین دومین گرامی داشت سالگرد شهدای حله، شب گذشته در تالار مهتاب با حضور حجت الاسلام موسوی فرد نماینده ولی فقیه، محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و عبدالرضا فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان و جمعی از خانواده های شهدا برگزار شد.

در ابتدا گروه تئاتر آئین مردم، با موضوع شهدای حله و خانواده ای که قرار بود سه نفری به زیارت بروند اما پدر خانواده به دلیل فراموشی پاسپورت از زیارت جا ماند و همسر و فرزندش در حادثه انفجاری حله به شهادت رسیدند، برگزار شد.

سپس محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن خوش آمد گویی به خانواده شهدا با تاکید بر ایجاد مکتبی به اسم شهدای حله همانند شهدای محراب، مدافع حرم و… گفت: در هنگام تشییع شهدای حله تمام تابوت ها سبک بودند به دو معنا، هم به دلیل سبکی اجسادی که بایستی به عالم ماده سپرده میشد و هم سبک بال بودند و عظمتی غیرقابل توصیف داشتند، بدون تردید نام و یاد شهدا همیشه ماندگار خواهد بود.

همچنین حجت الاسلام موسوی فرد، نماینده ولی فقیه ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) به خانواده معزز شهدا و دیگر مهمانان افزود: حرکت امام حسین (ع) ۲۷ ماه رجب از مدینه منوره با هدف تشکیل حکومت نبود؛ به این جهت که هیچ تحلیل‌گری به این نتیجه نمی‌رسد که یک کاروان بسیار ساده در مقابل حکومت کاملا مسلح که خود را برای جنگ آماده کرده بود به دنبال تشکیل حکومت باشد. همه‌ی امام‌های ما در مقابل خداوند دستور عمل اتخاذ کردند و وظیفه‌ی خود در قبال این چندسال اقامت، معین شد؛ به جزء‌ امام حسین (ع) که نامه ایشان دارای دو بخش بود، بخش اول مربوط به حادثه عاشورا، از آن جهت که این حادثه‌ بستری برای تشکیل حکومت جهانی امام عصر (ع) فراهم کرد.

وی با بیان اینکه در ایام اربعین تمام دشمنان برای جلوگیری از حضور گسترده شیعیان عالم، تلاش می‌کنند، گفت: در برهه‌ای از زمان، عالمان بسیار اندکی در اربعین این مسیر را طی می‌کردند، اما در حال حاضر جمعیت میلیونی شکل می‌گیرد. انسان برای رسیدن به قله باید سختی‌ها را تحمل کند؛ زمانی به رهبر معظم انقلاب گفته بودند: ما دلمان برای سختی‌هایی که متحمل می‌شوید و مظلومیت شما می‌سوزد، حضرت آقا فرمودند: من مظلوم‌‌ نیستم، ما برای رسیدن به قله باید هزینه کنیم.

حجت السلام موسوی فرد گفت: شیعیان در تمام گذر تاریخ، برای تحقق حکومت جهانی امام عصر (ع) هزینه داده است؛ امام حسین (ع)، ۷۲ تن از بهترین را داد‌ و ما هم در این مسیر بهترین‌ها را در پیشگاه خداوند متعال مانند عزیزان شهدای حله را تقدیم کردیم و همچنین کمترین کسی را میبینیم که در نظام، سختی متوجه او نشده باشد. باور ما این است، که این حکومت زمینه ساز حکومت امام عصر (ع) است و اربعین این نقش را ایفا می‌کند.

در ادامه این یادواره عبدالرضا فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در سال های ۹۷_۹۸ در روزهای آغازین هفته دفاع مقدس گفت: در سال ۱۳۹۷ رهبر انقلاب اسلامی فرمودند تعظیم خانواده‌‌های محترم و صبور شهدا واجب بزرگ امروز و همیشه ماست، همچنین در پیام سال ۱۳۹۸ به دلیل غفلت مسئولین در بعضی از شهرها، حذف نام شهید از تابلوهای سطح شهر رخ داد، فرمودند یاد و نام شهیدان مایه سربلندی ملت و نشانه‌ی راه به سوی پیروزی است، همه وظیفه داریم نام‌های نورانی شهیدان را تکریم کنیم و عظمت جایگاه آنان را ماندگار سازیم.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه‌ی ما زنده نگهداشتن یاد و نام شهداست و کلید رمز پیروزی نظام مقدس اسلام نام و خاطره شهداست افزود: امروز به برکت وجود ۶۲ شهید حله به یاد آن شهدا هستیم و همه باهم سوگند یاد میکنیم که راه شهدا را ادامه بدهیم و افتخارات آنان را برای نسل‌های آینده یادآوری کنیم.

در آخر حجت الاسلام نوری‌منش از خانواده شهدای حله با اشاره به روایتی از زیارت امام حسین (ع) افزود: کسی که به زیارت امام حسین (ع) می‌رود، مانند فرزندی تازه متولد شده، پاگ می‌گردد. در نتیجه این عزیزان که شب گذشته از زیارت برگشته بودند و فردا صبح در راه بازگشت شهید شده بودند، کاملا پاک از گناه به آغوش الهی رفتند.

وی با بیان اینکه با کاروانی از شهدا روبه رو هستیم‌ که بسیار جامع و کامل هست افزود: همانند شهید اسکندری از فعالین مجازی، شهید ولی‌زاده از مسئولین برگزاری جلسات قرآن و همچنین در بین شهدا جانباز جنگ تحمیلی، فرهنگی، سخنران، سادات، قومیت های مختلف و حتی با اصالت عراقی، اولین شهیده ورامین، از خانواده معظم شهدای مدافع حرم، بسیجیان و… در بین‌ کاروان بودند.

خانواده شهدای حله که همراه با فرزندان خود در این مراسم حضور پیدا کرده بودند، دل های خود را همراه با مداحی حاج سید محمد امام به کربلا برده و قدری آرام‌‌ گرفتند، گفتنی است که در این مراسم دانش آموزان نیز حضور پررنگی داشتند.

در حاشیه این مراسم‌ نیز شعرایی با زبان های فارس، لر، عرب و دزفولی در توصیف شهدا به شعرخوانی پرداختند.

و در آخر مراسم از خانواده‌های شهدای حله تقدیر شد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x