کارشناس فوتبال:

استقلال برد خود را باید مدیون اشتباهات اسکوچیچ بداند

 یک کارشناس فوتبال با بیان این که استقلال باید برد خود را مدیون اشتباهات دراگان اسکوچیچ به دلیل استفاده از بازی بدون استراتژی و منطقی و اشتباه فاحش دروازه‌بان این تیم بداند، گفت: کادرفنی صنعت نفت آبادان باید در تفکرات خود تجدید نظر کند.

 به گزارش اهواز نوین، عبدالرضا شاه‌غریب، در خصوص شکست سنگین ۵ بر صفر نفت آبادان برابر استقلال تهران، اظهار کرد: این بازی تجربه تلخی برای صنعت نفت برابر استقلال بود. اما نکته بسیار مهم این است که استقلال باید برد خود را مدیون اشتباهات دراگان اسکوچیچ به دلیل استفاده از بازی بدون استراتژی و منطقی و اشتباه فاحش ناصر سالاری دروازه‌بان این تیم بداند. سوال من این است که آیا اسکوچیچ از اشتباهات فاحش سالاری در این دیدار می‌گذرد و عدالت را رعایت می‌کند؟ اسکوچیچ در مورد محمد دریس دیگر دروازه‌بان این تیم که در بازی با پرسپولیس یک گل دریافت کرد،اعتقاد داشت که اشتباه از سوی دریس است و او را نیمکت‌نشین کرد. آیا اکنون نیز عدالت را رعایت می‌کند و سالاری را هم مانند دریس تنبیه خواهد کرد.

وی بیان کرد: به اعتقاد من هر بازی شرایط خاص خود را دارد و هر تیمی باید برای رو به رو شدن با این شرایط خود را آماده کند. فوتبال مدرن روز دنیا نیازمند تفکرات و ابزار خودش است و تیم‌ها باید پیش از این که بازی شروع شود، شرایط را ارزیابی و تیم‌ها را آنالیز می کنند تا بتوانند راهکارهای تاکتیکی را برای مواجه با چالش‌ها داشته باشند.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: من فکر می‌کنم کادر فنی صنعت نفت و در راس آن دراگان اسکوچیچ نشان داد که در بازی‌های سخت می‌تواند تصمیمات اشتباه بگیرد. در بازی با استقلال نیز صنعت نفت، فضا و توپ را به تیم حریف داده بود و به نظرم خوب استقلال را شناسایی نکرده بود یا اگر هم شناسایی کرده بود، برنامه‌ای برای این که در نیمه اول آن چهار گل را دریافت نکند، نداشت و خیلی سردرگم بازی کرد. من معتقدم صنعت نفت تمرکز لازم را برای مبارزه با استقلال نداشت. ضمن این که چیدمان و ترکیبی که اسکوچیچ در نظر گرفته بود، به این صورت بود که بازی با استقلال را ساده دیده بود و چیدمانش را با تصمیمات اشتباه در نظر گرفته بود.

وی بیان کرد: استقلال در بازی با نفت آبادان، از جناحین با استفاده از فضاهایی که در سیستم اسکوچیچ، شناسایی کرده بود و بارها به سمت دروازه نفت آمد. گل پنجمی که نفت دریافت کرد نیز به دلیل همان فضای خالی بود که به استقلال داده شد. من فکر می‌کنم نفت آبادان، آرام آرام از مقصد اصلی خود که گرفتن نتیجه خوب است، در حال دور شدن است. تساوی برابر نساجی و شکست تلخ برابر استقلال نیز روی مسایل روحی روانی بازیکنان و تیم تاثیر خود را خواهد گذشت و می‌تواند زنگ خطری برای صنعت نفت باشد. این تیم باید بهتر ریکاوری شود و وقت بیشتری را به این مهم اختصاص دهد که باید برای مصاف با حریفان از چه منطقی استفاده کند.

شاه‌غریب خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم اسکوچیج در بازی با استقلال، بازی را انجام داد که حریف دوست داشت. یعنی یک بازی باز و شناور و بدون برنامه. نفت آبادان برای این که حریف را در نیمه اول کنترل کند و در نیمه دوم به گل برسد، برنامه نداشت و همین باعث شد سیستم دفاعی نفت آبادان کاملا سردرگم باشد. من در میانه میدان تیم نفت، ضعف عمده‌ای را دیدم و تلاش بازیکنان بسیار کم بود. این شکست به دلیل عدم تلاش بازیکنان و عدم تاکتیک مناسب مقابل تیم بزرگ استقلال تهران بود.

وی افزود: به هر حال با این شکست سنگین برابر استقلال، زنگ خطر برابر نفت آبادان به صدا در آمده است. البته قبول دارم فوتبال بازی اشتباهات است و هر تیمی که از اشتباهات حریف بهره ببرد، می‌تواند نتیجه را به سود خود به پایان برساند. به هر حال این شکست از ارزش‌های نفت آبادان کم نمی‌کند.

این کارشناس گفت: نفت آبادان نسبت به سال‌های گذشته تیمی بی‌حاشیه است و بازیکنانی را در اختیار دارد که خودمحور نیستند بلکه برنامه‌محور هستند و به نظر من ضعف موجود در کادر فنی است که باید تیم را برنامه‌محورتر کند و از حریفان شناخت بهتری داشته باشد. به نظرم کادر فنی نفت، استقلال تهران را خوب آنالیز نکرده بود. بازی با استقلال شاید یک شکست بزرگی بود اما یک تجربه و درس بزرگ نیز بود و کادر فنی باید در تفکرات خود به ویژه برابر تیم‌های بزرگ تجدید نظر کند. من نمی‌گویم که صنعت نفت این قدر ضعیف است که پنج گل دریافت کند زیرا بازی است و پیش می‌آید اما معتقدم که کادر فنی صنعت نفت باید برای هر بازی برنامه خودش را داشته باشد. به هر حال نمی‌توان بدون سلاحِ برنامه‌ریزی وارد زمینی شویم که حریفان مجهز هستند.

وی بیان کرد: فوتبال روز دنیا، امروز نیمکت قوی‌ای دارد که تیم‌ها را به خوبی آنالیز می‌کند. پس کادر فنی باید بیشتر وقت خود را روی آنالیز تیم خود و حریفان بگذارد. ضمن این که باید چیدمانی که در خانه برای کسب برد انجام می‌دهد، باید با چیدمانی که در دیدارهای خارج از خانه است، متفاوت باشد، در حالی که در بازی با استقلال دیدیم، صنعت نفت با همان چیدمان بازی خانگی رو در روی حریف قرار گرفت.

شاه غریب عنوان کرد: مسائل روحی روانی بسیار مهم است و این موضوع برای نفت، در دیدار هفته آینده نیز بسیار اهمیت دارد. کادر فنی باید تیم را از نظر روحی روانی کاملا آماده کند و این باخت را فراموش کند. فوتبال دارای برد و باخت است. نفت آبادان هم می‌تواند در رده‌های بالای جدول قرار بگیرد، البته به شرط این که در بحث فنی تجدیدنظر صورت بگیرد و شرایط فنی این تیم باید در هر دیدار تغییر کند. زیرا صنعت نفت این پتانسیل را دارد که خود را از مکان فعلی در جدول بالاتر بکشاند. این که با شانزده امتیاز در رده هفتم هستیم، خوب است اما نباید اجازه دهیم، همین شانزده امتیاز ثابت بماند یا این که در جدول پایین‌تر برویم.

وی گفت: بارها گفته‌ام متاسفانه صنعت نفت در یک‌سوم دفاعی زمین حریف برنامه‌ای برای رسیدن به گل ندارد. روز گذشته نیز این موضوع را در بازی با استقلال دیدیم، البته زمانی که جوان‌های نفت آبادان وارد زمین شدند، کمی تحرک در خط حمله تیم بیشتر شد اما بی‌حاصل بود. صنعت نفت باید برای یک‌سوم دفاعی حریف و رسیدن به گل برنامه‌ریزی داشته باشد، به ویژه این که باید بازی از جناحین برای آن نیز مهم باشد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x