اقتصاد خوزستان با گردشگری دفاع مقدس رونق می‌گیرد

معاون هماهنگ‌کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: گردشگری دفاع مقدس میتواند به رونق اقتصاد در خوزستان کمک کند چرا که هر ساله جمعیتی بین ۴ تا ۶ میلیون نفر در قالب کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب سفر میکنند.

به گزارش اهوازنوین به نقل از فارس، سرهنگ میررضا حاجتی، معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان، صبح امروز در نشست خبری هفته راهیان نور در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: این دیار بیشترین آمار شهدا، جانبازان و اسیران را دارد و به عنوان پایگاه اصلی هجوم دشمن بعثی شناخته می‌شود.

وی افزود: جوانان این مرز و بوم و فرزندان سرزمین دفاع مقدس از ابتدایی‌ترین روزهای جنگ از بخش‌های مختلف خوزستان به پا خواستند و به سمت جبه‌های جنگ حق علیه باطل حرکت کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان عنوان کرد: در گذشته بخش عظیمی از خاک سرزمین ما به دلیل تجاوز قدرت‌های جهان و با توجه به ضعف پادشاهان ایران از دست رفت و دیگر به جغرافیای کشورمان بازگردانده نشد اما در ۸ سال جنگ تحمیلی و در دوران دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک ایران جدا نشد.

وی افزود:خوزستان بیشترین مرز را با کشور عراق دارد حرکت مردمی و خودجوش راهیان نور با جرقه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی شکل گرفت تا جایی که امروزه به یک حرکت بزرگ ملی تبدیل شده است.

حاجتی ضمن تاکید بر اهمیت توجه دولت به گردشگری دفاع مقدس بیان کرد: با توجه دولت به این بخش، گردشگری دفاع مقدس میتواند به رونق اقتصاد در خوزستان کمک کند چرا که هر ساله جمعیتی بین ۴ تا ۶ میلیون نفر در قالب کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب سفر میکنند.

وی افزود: اعزام کاروان‌های راهیان نور هر ساله از مهر ماه آغاز می‌شود اما در سال جاری به دلیل همزمانی با اربعین و بسیج امکاناتت و تجهیزات سپاه در راستای جابه‌جایی و ارائه خدمات به زائران این حرکت به تاخیر افتاد.

معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: ۱۶ کمیته برای خدمت‌رسانی به کاروان‌های راهیان نور تشکیل شده و سهمیه دانش‌آموزی خوزستان برای کاروان‌های راهیان نور ۳۰ هزار نفر است همچنین ۶۰۰ هزار دانش‌آموز از سراسر کشور در قالب این کاروان‌ها از مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس خوزستان بازدید خواهند کرد.

وی افزود: اردوگاه‌های بسیار مجهزی توسط سپاه ولیعصر (عج) خوزستان جهت اسکان کاروان‌ها تدارک دیده شده است و کاروان‌ها از یادمان‌های هویزه، شلمچه و جهاد عشایر بازدید خواهند کرد؛ همچنین در سال گذشته ۵۰۰ تبعه خارجی از کشورهای آمریکا، استرالیا، آفریقا و به خصوص اروپا در کاروان‌های راهیان نور حضور داشتند.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x