اعلام برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری در خوزستان

خوزستان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز ضمن اعلام برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری در استان، گفت: شعار هفته پژوهش، “پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید است” و این شعار به جنبه‌های کاربردی پژوهش و ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت تاکید دارد.

به گزارش اهواز نوین، علی حقیقی در کارگروه پژوهش و فناوری استان که امروز (۱۲ آبان) در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: امسال یک هفته پژوهش و فناوری ملی و یک هفته پژوهش و فناوری استانی وجود دارد. برای اینکه استان‌ها نیز بتوانند از هفته ملی پژوهش و فناوری استفاده کنند، هفته پژوهش و فناوری استانی، یک هفته پیش از هفته ملی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امسال هفته پژوهش از ۲۳ تا ۲۸ آذر برگزار می‌شود. شعار هفته پژوهش، “پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید” است. شعار امسال به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که به جنبه‌های کاربردی پژوهش و ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت، تاکید شده است.

وی با اشاره به نامگذاری روزهای هفته پژوهش، گفت: روز شنبه، ۲۳ آذرماه به عنوان روز “پژوهش، فناوری، مدرسه و دانشگاه” نامگذاری شده است و زنگ هفته پژوهش در یکی از مدارس اهواز نواخته می‌شود. روز یکشنبه، ۲۴ آذرماه روز “پژوهش، فناوری و توسعه ملی” نامگذاری شده است. همچنین در روز دوشنبه، ۲۵ آذرماه روزی است که از پژوهشگران برتر تجلیل می‌شود. روز سه‌شنبه، ۲۶ آذرماه روز “پژوهش، فناوری و رونق تولید”، روز چهارشنبه، ۲۷ آذرماه روز “وحدت حوزه و دانشگاه” و روز پنج‌شنبه، ۲۸ آذرماه روز “پژوهش، فناوری و مشارکت ملی نامگذاری شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار با هدف رونمایی از دستاوردهای جدید با رویکرد کارآفرینی و مهارت آموزی است، گفت: امسال دو پیشنهاد برای محل برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش وجود دارد؛ یکی برگزاری نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی اهواز و دیگری برپایی نمایشگاه در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی یا شهید چمران اهواز است.

وی بیان کرد: همچنین تجلیل از برگزیدگان در این عرصه، برگزاری جشنواره دانش‌آموزی و تجلیل از دانش‌آموزان نمونه، برگزاری نشست‌های تخصصی و سمینارهای علمی و تخصصی در سطح دانشگاه‌ها، برگزاری برنامه دانشگاه با درب‌های باز، دیدار با نخبگان و پیشکسوتان علمی، برگزاری تورهای پژوهشی و بازدید از مراکز علمی تحقیقاتی، از برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری در سطح استان است.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x