یک هزار دانش آموز خوزستانی بازمانده از تحصیل شناسایی شدند

استاندار خوزستان با تاکید براینکه تمام تلاش ما بر این است تا شاخص بیسوادی در استان را کاهش دهیم، گفت: امسال بیش از یک‌هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی و به تحصیل بازگردانده شدند.

غلام رضا شریعتی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به استقبال کم نظیر از اربعین امسال، اظهار کرد: با تمهیدات صورت گرفته تاکنون بیش از دو میلیون و ۴۰۰ هزار تردد صورت گرفت که نسبت به سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر از مرز خارج شدند و حدود ۹۰۰ هزار تا یک میلیون زائر از زیارت عتبات بازگشتند.

جذب ۲هزارو ۳۰۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

استاندار خوزستان گفت: امسال در سال تحصیلی جدید حدود ۲ هزار و ۳۰۰ دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان جذب شدند که نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشت.

شریعتی با بیان اینکه  امسال بنا بود تنها ۴۰۰ دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان پذیرفته شوند اما با توجه به کمبود معلم در استان این رقم افزایش یافت، افزود: در سال‌های آینده  قرار است این عدد را به ۳ هزار و ۴۰۰ دانشجو افزایش دهیم تا بتوانیم با جذب نیروی بومی، کمبود شدید معلم در استان را به حداقل برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه در آغاز سال تحصیلی خود را متعهد به جذب کودکان بازمانده از تحصیلی می‌دانیم، گفت: در دو سال گذشته ۳ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی و به تحصیل بازگشتند.

شریعتی افزود:  امسال نیز این طرح را با کمک سازمان بهزیستی و آموزش‌وپرورش و سازمان‌های مردم‌نهاد انجام خواهیم داد.

وی با تاکید براینکه تمام تلاش ما بر این است تا شاخص بیسوادی در استان را کاهش دهیم، بیان کرد: امسال بیش از یک‌هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی و به تحصیل بازگردانده شدند.

لزوم جابه جایی دکل‌های مخابراتی از مدارس

شریعتی با اشاره به طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموز یا  طرح نماد، گفت: این طرح کاربردی به منظور پیشگیری ازآسیب‌های اجتماعی در مدارس اجرا و سبب می‌شود دانش‌آموزان در برخورد با آسیب‌های اجتماعی واکسینه شوند.

وی عنوان کرد: طرح نماد باید در همه استان به صورت فراگیر اجرا شود و دستگاه‌های اجرایی هم در اجرای این طرح و طبق الگوریتم آموزش و پرورش را همراهی کنند؛ خانواده‌ها نیز باید در این طرح همکاری لازم را انجام دهند.

شریعتی با اشاره به وجود دکل‌های مخابراتی در مدارس بیان کرد: با اینکه مضر بودن تشعشعات مخابراتی  به لحاظ علمی ثابت نشده است اما وجود دکل ها در مدارس سبب نگرانی خانوده‌ها شده است و تلاش می‌شود که این دکل‌ها جابه‌جا شوند.

۸هزار نیروی حق التدریس ساماندهی شد

در ادامه این جلسه مهدی رفیعی سرپرست آموزش و پروش خوزستان اظهار کرد: امسال بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز، حدود ۸ هزار حق التدریس و ۵۷ هزار معلم رسمی ساماندهی شدند.

وی افزود: امسال به تعداد ۵ هزارو ۱۱۱  پرونده انتقالی توسط همکاران در اداره کل آموزش و پرورش خوزستان رسیدگی شد.

 سرپرست آموزش و پروش خوزستان گفت: طبق مصوبه مجلس از مجموع افرادی که قبل از سال ۹۲  در حوزه سواد‌آموزی اشتغال داشتند تعداد یک‌هزار و ۲۹۰  نفر جذب شدند و به جمع حق‌التدریس‌های ما پیوستند.

رفیعی افزود: حدود ۸۲۳ نفر معلم پیش‌دبستانی، افرادی که حق‌التدریس ناپیوسته یا سرباز معلمانی که قبل از سال ۹۱  سابقه حق التدریس داشتند و از منابع دولتی حقوق می‌گرفتند درمجموع  حدود ۲ هزارو ۱۱۳  جذب حق التدریس شدند.

وی عنوان کرد: جذب نیرو به حدی بود که برخی از شهرهای ما مانند شهرستان ایذه با  ۱۰۰  نفر نیروی مازاد روبه‌رو شد که مجبور شدیم بین شهرهای دیگر توزیع کنیم که اغلب شهرهای همجوار نیرو نیاز نداشتند.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x