نمایشگاه “قریبِ غریب” در کربلای معلی تا یکم آبان ماه ادامه دارد

برگزاری نمایشگاه بین المللی ” قریبِ غریب” توسط فعالان اهوازی‌ به پنج زبان تا روز یکم آبان ماه در کربلای معلی ادامه خواهد داشت.

سید عمادالدین موسوی مدیر موسسه پنج تن آل عبا در گفت و گو با خبرنگار فارس در کربلای معلی، اظهار کرد: نمایشگاه فرهنگی، هنری و بین المللی قریبِ غریب یکی از رویدادهای بزرگ و مهم در مسیر کنگره عظیم پیاده روی اربعین حسینی از ایران تا عراق است.

وی جریان شناسی دینی و اسلامی، تقابل بین جبهه حق و باطل از ابتدای خلقت تا انتهای خلقت، بررسی تطبیقی فرایند فتح و فرج امام زمان(ع)، جبهه های مقاومت در سه مقطع زمانی دیروز، امروز و فردا به صورت ماکت، نقاشی، اینفوگرافی و … را از جمله فعالیت های این نمایشگاه برشمرد.

موسوی بیان کرد: کار این نمایشگاه قریب به سه ماه  در بحث ارتباطات، هنری، فرهنگی، تشریفات و پشتیبانی طول کشید.

وی افزود: پس از ۵ سال حضور در عراق توانستیم شبکه ای به نام شبکه زمینه سازان با حضور موسسات مردمی عراق تشکیل دهیم.

موسوی بیان کرد: در نجف و کربلا دو  شعبه تاسیس کردیم که اکثر اساتید دانشگاهی عراق فعالیت های ارتباطی و لجستیک ان را به عهده گرفته و ما مرحله ساخت و تبلیغ آن را به عهده گرفتیم.

وی عنوان کرد: امسال با همکاری و نظارت عتبه امام حسین (ع)  در نمایشگاه دائم کربلا واقع در عمود۱۴۱۴ شارع العباس یک کیلومتری حرم امام، نمایشگاهی توسط موسسه مردم نهاد پنج تن آل عبا (ع) اهواز و به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

مدیر موسسه پنج تن آل عبا بیان کرد: افتتاحیه این نمایشگاه روز یک شنبه چهاردهم صفر و با حضور مسولان کشور ایران و عراق و در راس آنها سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق، نمایندگان عتبه امام حسین (ع)، نمایندگان مراکز فرهنگی کربلا، نمایندگان پارالمان،  از استانداری کربلا و حضور اهالی رسانه و شبکه های ماهواره ای عراق، زائران و… انجام شد.

موسوی با بیان اینکه این نمایشگاه تا ۲۴ صفر یعنی ۴ روز بعد از اربعین برقرار است، عنوان کرد: ۴روز بعد از اربعین که کمی از حجم جمعیت زائران کاسته می شود بازدید از نمایشگاه را ویژه اساتید دانشگاه بغداد، دانشجویان کربلا، کوفه، مدارس اختصاص دادیم.

وی برگزاری همایش ها و نشست های شبانه در نمایشگاه را از برنامه های جنبی ویژه نمایشگاه برشمرد و افزود: این برنامه هم اندیشی  هر شب از ساعت ۸تا ۹ به حضور اساتید و فضلای عراقی (یک استاد دانشگاه و یک استاد خوزه) به زبان عربی و فارسی و به صورت پرسش و پاسخ انجام‌می شود.

موسوی گفت: این نمایشگاه به ۵ زبان (انگلیسی، عربی، فارسی، اردو و ترکی)  و کتابت ۴ زبان روایت می شود؛ راویان ما به زبان اردو از جامعه المصطفی و ۱۵نفر مبلغ که ۷ نفر خواهر و ۷ نفر برادر اهوازی دوره دیده هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، این نمایشگاه پنجمین رویداد نمایشگاهی موسسه پنج تن آل عبا در عراق است قبل از آن در عمود ٢٨٥ ، صحن حضرت زهرا ( ع) حرم امام (ع) ، در شارع علی بن ابیطالب نجف و دانشگاه کربلا برگزار شده بود.

انتهای پیام/

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x