پخت روزانه ۳۵هزار پرس غذا در موکب‌های اتباع خارجی در شلمچه

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان گفت: تهیه و پخت روزانه ۳۵ هزارپرس غذای گرم برای وعده‌های ناهار و شام و ۱۵ هزار پرس صبحانه در موکب‌های اربعین حسینی اتباع خارجی برنامه‌ریزی شده است.

علیرضا گوروئی دوشنبه بیان کرد: ۱۲ موکب توسط اتباع خارجی از استان و سراسر کشور درمرز شلمچه برپا شده است که به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی می کنند و تمامی زیرساخت ها و امکانات لازم در این موکب ها فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه شلمچه تنها مرز تردد اتباع خارجی برای سفر به کشور عراق در مراسم پیاده روی اربعین امسال است گفت: اداره کل اتباع خوزستان در مرز شلمچه یک نمایندگی برای رسیدگی به موارد و مشکلاتی که اتباع با آن مواجه می شوند مستقر کرده است .

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه پارسال بیشترین اتباع خارجی از کشورهای افغانستان و پاکستان در پیاده روی اربعین شرکت کردند افزود: در مراسم اربعین پارسال ۱۳۵ هزار و ۹۴۵ زائر اتباع خارجی از مرز شلمچه و پنج هزار و ۳۱۸ زائر اتباع خارجی از مرز چذابه به کشور عراق سفر کردند که از این تعداد ۴۰ هزار و ۵۹۰ نفر اتباع خارجی درون کشور بودند.

وی با بیان اینکه در مراسم پیاده روی اربعین پارسال از ۸۰ کشور دنیا زائر شرکت کردند افزود: ۹۲ درصد اتباع خارجی از مرز شلمچه، ۳.۶ درصد از مرز چذابه و ۴.۴ درصد از مرز مهران در استان ایلام تردد کردند.

گوروئی با اشاره به مشکلاتی که برای تردد اتباع خارجی در مراسم اربعین حسینی با آن مواجه هستند افزود: تاخیر در صدور مجوز از کشور عراق که با رایزنی ، این مشکل را برطرف کردیم زیرا سفر غیرقانونی برخی اتباع خارجی به عراق مشکلاتی را ایجاد می کند.

وی گفت: به همین منظور اتباع خارجی حتما مدارک موردنیاز را همراه داشته باشند و روند قانونی را برای حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین طی کنند.

سیلاوی افزود: در مرز شلمچه گذرگاه‌هایی شبانه روزی برای خدمات رسانی به اتباع خارجی ایجاد شده است.

بر اساس گزارش ایرنا اتباع خارجی که کارت آمایش دارند و در سامانه سماح ثبت نام کرده اند نیازی به دریافت ویزا برای سفر به کشور عراق در مراسم اربعین حسینی ندارند.

اتباع خارجی مایل به حضور در مراسم اربعین حسینی از طریق ایران ، باید از مرز شلمچه(در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر) به کشور عراق سفر کنند.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x