شرکت‌های برق خوزستان و اهواز با مواکب همکاری کنند

مشاور وزیر نیرو گفت: شرکت‌های توزیع برق خوزستان و اهواز طبق مصوبات، باید نهایت همکاری را در امر برق‌رسانی با مواکب اربعین حسینی داشته باشند.

سید یعقوب محمدمرادی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مواکب مستقر در منطقه عین۲ و کوی سیاحی اهواز بیان کرد: ۲۲۰ موکب درنقاط مختلف اهواز و در مسیرهای منتهی به مرز چذابه مستقر شده که تعداد بالای مواکب نشان از ارادت و عشق مردم خوزستان به امام حسین (ع) است.

وی ادامه داد: در بازدید صورت گرفته از مناطق کوی سیاحی و عین۲ در اهواز مسئولان مواکب از نحوه خدمت رسانی شرکت توزیع برق رضایت داشتند.

مشاور مدیرعامل و رییس ستاد عتبات عالیات توانیر نیز در این بازدید گفت: صنعت برق از چند ماه گذشته اقدامات لازم برای پایداری شبکه برق مواکب و توقفگاه های خودرو را در پایانه های مرزی آغاز کرده است.

مسعود معین پور افزود: کارشناسان حوزه برق علاوه بر ارایه تامین برق مواکب با اعزام کارشناسان فنی ایمنی در محل، نسبت به بررسی کابل، تابلو برق و سیم کشی داخلی، بازرسی لازم را به عمل می آورند.

گفتنی است تاکنون برق ۵۰ موکب در منطقه عین۲ و همچنین ۲۰ موکب در کوی سیاحی اهواز تامین شده است.

به گزارش ایرنا اربعین پارسال حدود ۲۳۵ هزار زائر از گذرگاه مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز رهسپار کربلای معلا و نجف اشرف شدند.
حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران بزرگوار آن حضرت ، به اوج خود خواهد رسید.
پیش بینی شده با حذف روادید برای زائران ایرانی اربعین حسینی ، شمار مشتاقان به زیارت حرم حضرت سید الشهدا علیه السلام ، از چهار مرزی و رسمی خسروی در استان کرمانشاه ، مهران در استان ایلام و چذابه و شلمچه در استان خوزستان از ۲ میلیون نفر پارسال، افزایش چشمگیری یابد.
طبق تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ، ۲۷مهرماه روز اربعین حسینی است. در عراق نیز همین روز ، اربعین است.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x