انقلابی در توسعه فضای آموزشی خوزستان شکل گرفته‌است

استاندار خوزستان با بیان اینکه انقلابی در توسعه فضای آموزشی این استان شکل گرفته‌است گفت: جبران عقب ماندگی آموزشی در خوزستان جزو اولویت‌ها بوده و تلاش شد تا مدارس کانکسی از این استان جمع آوری شوند.

به گزارش اهوازنوین ؛غلامرضا شریعتی پنجشنبه در آیین بهره برداری از ۲۵۴ فضای آموزشی با حضور وزیر آموزش و پرورش در سرای استانداری خوزستان اظهار داشت: همواره افزایش تعداد کلاس های آموزشی در ابتدای مهر ماه یکی از اولویت ها در طول سال بوده که سال گذشته حدود ۵۲۰ فضای آموزشی در این استان به بهره برداری رسید.

وی افزود: اعتبارات خوزستان در سال ۱۳۹۵ برای نوسازی مدارس استان حدود ۷۵۰ میلیارد ریال بود که در سال ۱۳۹۶ این اعتبار به یک هزار و ۱۲۶ میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۷ به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

استاندار خوزستان ادامه داد: با بهره‌برداری از ۸۶۰ کلاس درس جدید در سال جاری تمامی مدارس کانکسی این استان به صورت کامل جمع آوری می شوند .

شریعتی تصریح کرد : در حوزه نرم افزاری نیز طرح فراخوان دانش آموزان بازمانده از تحصیل را آغاز کرده و تا سال جاری ۲ هزار و ۳۰۰ دانش آموز شناسایی شد همچنین طرح بورس تحصیلی دانش آموزان کم بضاعت در دستور کار قرار دارد .

وی گفت: اکنون تحصیل از راه دور نیز در دستور کار قرار گرفته و می تواند در مناطق روستایی که دسترسی آسان به فضای آموزشی ندارند ، تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. مقطع پیش دبستانی در مناطق محروم و روستایی خوزستان اجباری شده است تا دانش‌آموزان با شرایط بهتری وارد مدرسه شوند.

استاندار خوزستان ادامه داد: طرح کلاس های کنکور رایگان برای مدارس مناطق محروم در دستور کار قرار گرفته و نتایج خوبی را تاکنون داشته و سهم خوزستان از قبول شدگان در کنکور افزایش یافته است.

وی افزود: امسال خوزستان علاوه بر مشکلات آموزشی با مشکلات ناشی از سیل نیز مواجه بود اما به همت مردم استان و سایر استان ها، دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح این سیل ویرانگر به سیل مهربانی و همدلی تبدیل شد.

وی گفت: در سیل امسال خسارت‌های زیادی به مدارس این استان وارد شد که خیران کمک‌های قابل توجهی را برای بازسازی و احداث مدارس آسیب دیده کردند که جای قدردانی دارد .

شریعتی گفت: وزارت نفت نیز در کنار خیران حمایت های خوبی از ما داشت و امید است بتوانیم شرایط فیزیکی و بهتری را برای دانش آموزان نقاط مختلف خوزستان فراهم کنیم .

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x