۲۴ گیت برای عبور زائران خارجی اربعین در مرز شلمچه آماده شد

سرپرست پایانه مرزی شلمچه از افزایش گیت‌های پذیرش اتباع خارجی در این گذرگاه مرزی خبر داد و گفت: ۲۴ گیت برای تسهیل در عبور زائران خارجی اربعین در مرز شلمچه آماده شده است.

به گزارش اهوازنوین ؛سرپرست پایانه مرزی شلمچه از افزایش گیت‌های پذیرش اتباع خارجی در این گذرگاه مرزی خبر داد و گفت: ۲۴ گیت برای تسهیل در عبور زائران خارجی اربعین در مرز شلمچه آماده شده است.

جمال حمیدی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور روان سازی عبور زائران خارجی اربعین از مرز شلمچه مسیری مجزا برای اتباع خارجی در این گذرگاه مرزی ایجاد شده است ضمن اینکه هماهنگی و امکانات لازم برای تردد آسان زائران خارجی فراهم شده است.

وی مرز شلمچه را تنها گذرگاه تردد اتباع خارجی اربعین اعلام کرد و افزود: با زیرساخت های ایجاد شده و هماهنگی با اداره گذرنامه مشکلی در خصوص خدمات رسانی به اتباع خارجی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی را دارند در مرز شلمچه وجود ندارد.

حمیدی گفت: به منظور ارائه خدمات به زائران اربعین در پایانه مرزی شلمچه سامانه سرمایشی پایانه تقویت شده همچنین مسجد و سرویس های بهداشتی نیز آماده سازی شده اند.

وی به افزایش تعداد گیت های کنترل گذرنامه در پایانه مرزی شلمچه اشاره کرد و گفت: با افزایش ۱۶ گیت جدید تعداد گیت های گذرنامه در این مرز به ۴۸ گیت افزایش یافته است.

اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان که از چند روز پیش به تدریج آغاز شده با آغاز ماه صفر شتاب گرفته است.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x