کارگروه فرهنگی بانوان اربعین استان خوزستان برگزار شد

به‌ همت دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری استان خوزستان جلسه کار گروه بانوان کمیته فرهنگی ستاد اربعین تشکیل شد.

جلسه کارگروه فرهنگی-آموزشی کمیته بانوان اربعین استان خوزستان با حضور حجت الاسلام حسن زاده ،مسئول ستاد اربعین استان،فردوس مجدیان، مسئول این کارگروه و فرانک موسوی، مدیرکل امور بانوان استان خوزستان ،پیش از ظهر امروز در محل سازمان حج و‌زیارت برگزار شد.

حجت الاسلام حسن زاده در ابتدای این جلسه در حضور کمیسیون های ستاد اربعین با اشاره به اهمیت کمیسیون بانوان فرهنگی آموزشی ستاد اربعین اظهار کرد:یکی از زیر مجموعه های کمیته فرهنگی ستاد اربعین کارگروه بانوان است که از اهمیت خاص خودش برخوردار است.

مسئول ستاد اربعین استان خوزستان با بیان آنکه برگزاری اربعین یک کار فرهنگی،سیاسی و بین المللی بسیار عظیم است گفت:یکی از اهدافی که کشور ها دارند توسعه ی گردشگری است و ما این گردشگری را تحت عنوان اربعین داریم که آرزوی همه ی دولت هاست.

وی ادامه داد:۱۲۰هزار زائر اتباع خارجی سال گذشته از مرز شلمچه جهت حضور در راهپیمایی اربعین حسینی به عراق اعزام شدند که پیشبینی می شود این تعداد امسال به بیش از دو هزار نفر برسد.

حجت الاسلام حسن زاده با بیان آنکه تبلیغات فقط یکی از جنبه های کار فرهنگی است خواستار شد : با توجه به تعبیر مقام معظم رهبری( مدظله) فعالیت هایی صورت گیرد که پیام اربعین به یک تغییر رفتار و نگرش در جامعه ی ما منتهی شود.

وی با بیان آنکه باید برای زیارت با معرفت تلاش شود وپایه های معرفتی و بصیرتی را تقویت کنیم به زائران اربعین حسینی تاکید کرد :زائران با حضور قلب ،توجه به محتوا و معارفی که در زیارت نامه ها وجود دارد،اهمیت به نماز، دوری از اصراف و پوشش بانوان بتوانند با این معرفت و شناخت به زیارت مشرف شوند.

در ادامه مجدیان، مسئول کارگروه فرهنگی-آموزشی بانوان ستاد اربعین به توضیح برنامه های اربعین حسینی و شرح وظایف کارگروه پرداخت .

گفتنی است وی از برگذاری همایش مارأیت الاجمیلا در اهواز خبر داد.

در انتها نیز موسوی، مدیر کل امور بانوان استان خوزستان، به تشریح مشکلات و طرح مطالبات مدیران مواکب در بخش بانوان پرداخت و خواستار توجه ویژه تر به مواکب بانوان شد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x