دستگیری ۴۱۲ متخلف شکار و صید در خوزستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از دستگیری ۴۱۲ متخلف شکار و صید در شش ماهه اول امسال در استان خبر داد.

به گزارش اهوازنوین ؛محمدجواد اشرفی با اشاره به عملکرد شش ماهه اول سال ۹۸ حوزه یگان حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: یگان حفاظت محیط زیست خوزستان در این مدت موفق به دستگیری ۴۱۲ متخلف شکار و صید در سطح استان شده است.

وی ادامه داد: تعداد کل تخلفات در این مدت در حوزه یگان، ۲۲۷ مورد بوده که نسبت به سال گذشته نزدیک به ۲۰ درصد کاهش داشته است.

اشرفی افزود: در این مدت ۴۷ قبضه اسلحه کشف شده که از این تعداد، هفت قبضه غیرمجاز بوده است. همچنین ۴۲۹ مورد ادوات و وسایل شکار و صید از متخلفین کشف و ضبط شده است.

وی بیان کرد: در این مدت ۴۵۳ مورد آتش‌سوزی توسط نیروهای یگان خوزستان مهار شده است و همچنین در سه مورد نجات زندگی پستانداران و در ۴۰ مورد نجات زندگی پرندگان توسط نیروهای این یگان انجام شده و این حیوانات و پرندگان نجات‌یافته در در زیستگاه اصلی خود در سطح استان خوزستان رهاسازی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: در این مدت صید غیرمجاز ماهی با پنج هزار و ۶۰۳ قطعه و صید غیرمجاز پرندگان با ۴۱۲ قطعه و همچنین صید غیرمجاز پستانداران با ۱۱ قطعه به ترتیب بیشترین و کمترین نوع تخلف زیست محیطی در خوزستان بوده است و در همین زمینه ۲۱۹ پرونده تشکیل شده که ۱۱ پرونده مختومه شد و ۲۰۸ پرونده نیز در جریان است.

انتهای پیام

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x