آمادگی ۱۵۵۰ موکب برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه امسال یک هزارو ۵۵۰ موکب آماده خدمات دهی به زائران اربعین حسینی هستند، گفت: از این تعداد ۳۰۰ موکب در مرز چذابه و ۴۰۰ موکب در مرز شلمچه مستقر هستند.

به گزارش اهوازنوین ؛حجت الاسلام سید محمود موسوی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ظهر امروز  با بیان اینکه امسال یک هزار و ۵۵۰ موکب آماده خدمات دهی به زائران اربعین حسینی هستند، اظهار کرد: از این تعداد ۳۰۰ موکب در مرز چذابه مستقر می‌شوند و مسیر مواکب بعد از  بستان از پل سابله آغاز و تا چذابه ادامه دارد؛ در طول مسیر ۱۰۰ موکب و در خودِ پایانه ۲۰۰ موکب مستقر هستند.

وی با تاکید بر اینکه همه مواکب مردمی هستند، افزود: تعداد ۴۰۰ موکب دیگر در مرز شلمچه مستقر هستند که از میدان مقاومت آغاز و تا مرز شلمچه ادامه دارند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با اشاره به استقرار تعداد ۸۲ موکب مردمی ایرانی در اربعین امسال در عراق، گفت: سال گذشته ۶۰ موکب ایرانی در عراق به زائران اربعین خدمات رسانی می‌کردند.

موسوی با بیان اینکه تعداد بالغ بر ۷۰۰ موکب بین راهی نیز از ابتدای چهار ورودی استان آغاز می‌شوند، عنوان کرد: ورودی شهرستان اندیمشک از دو قسمت  از سمت شهر حسینیه و دیگری از سمت پُل زال مواکب مستقر و تا خروجی اندیمشک ادامه دارند.

وی افزود: ابتدایی ترین مواکب مستقر از سمت ورودی ایذه در شهر دهدز قرار دارد که تا خروجی شهر ایذه ادامه پیدا می‌کنند.

موسوی گفت: در شهر بهبهان نیز برای زائرانی که از استان فارس و در هندیجان  برای زائرانی که از استان‌های بوشهر و بندرعباس وارد استان می‌شوند مواکب مردمی مستقر شده است.

وی با بیان اینکه تمام امکانات مواکب مردمی است و دولت فقط در بحث زیرساخت‌ها ورود کرده است، عنوان کرد: اداره اوقاف نیز بخشی از اموالی که به صورت وقف در اختیار آن‌ها است و مربوط به عزاداری امام حسین(ع) است در ایام اربعین با نصب موکب در مرزها از محل این موقوفات اقدام به تهیه غذای زائران می‌کند.

انتهای پیام/

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x