کاروان حرم تا حرم از شلمچه عازم کربلا شد

کاروان اربعین حرم تا حرم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) که پیاده از مشهد مقدس عازم عتبات عالیات شده روز دوشنبه از مرز شلمچه راهی کربلای معلا شد.

به گزارش اهوازنوین ؛این کاروان متشکل از ۱۰۰ نفر از عاشقان حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی است که مسیر ۲ هزار کیلومتری مشهد مقدس تا مرز شلمچه را با پای پیاده طی کرده اند.

یکی از اعضای این کاروان به خبرنگار ایرنا گفت:اعضای این کاروان همه ساله به نیت شرکت در پیاده روی اربعین حسینی از مشهد با پای پیاده راهی کربلای معلا می شوند.

وی افزود:شرکت در پیاده روی اربعین حسینی یک افتخار و عشق است عشق اباعبدالله الحسین(ع) ما را بسوی خود می‌کشاند.

رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در شلمچه دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: حرکت گروهی و انفرادی زائران اربعین برای شرکت در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی از مرز شلمچه آغاز شده است.

مکی یازع اظهار داشت:در ۲۴ ساعت گذشته چندین کاروان از جمله کاروان ۸۰۰ نفره از بندرامام خمینی(ره) و بندرماهشهر از مرز شلمچه عبور کردند.

وی به استقرار ۴۰۰ موکب خدمت رسانی به زائران از میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی اشاره کرد و گفت:مواکب خدمات رسانی به زائران را آغاز کردند.

در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.

به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان که از چند روز پیش به تدریج آغاز شده از دیروز یکشنبه هفتم مهرماه مصادف با اول ماه صفر شتاب گرفته است.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x