سگهای ولگرد گلوی دختربچه خرمشهری را دریدند

سگهای ولگرد با حمله به یک دختر بچه هفت ساله‌ در خرمشهر او را از ناحیه گردن و گوش چپ به شدت مصدوم کردند.

به گزارش اهوازنوین ؛روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان شنبه درباره این حادثه به ایرنا گفت: والدین این دختر بچه هفت ساله که روز جمعه در آغوش والدین خود ، مورد حمله ۲قلاده سگ قرار گرفته بود، او را به اورژانس بیمارستان ولیعصر آوردند که اقدامات اورژانسی توسط پزشک و تیم درمان انجام شد ولی کودک دچار دیسترس تنفسی ناشی از سوراخ شدگی نای شده بود لذا لوله گذاری تنفسی برای وی انجام و به ICU فرستاده شد. این کودک سپس به دلیل نیاز به جراحی حنجره همراه با تیم مجرب پزشکی بیمارستان ولیعصر به بیمارستان امام خمینی اهواز اعزام شد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان پیشتر افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد در سطح شهر را تهدیدی جدی برای سلامت مردم شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان بیان کرده و خواهان چاره اندیشی برای این معضل شده بود.

به گزارش ایرنا شکراله سلمان‌زاده در اردیبهشت سال‌ جاری با ابراز نگرانی نسبت به افزایش جمعیت سگ های ولگرد و بدون صاحب در مناطق شهری اظهار داشت: رشد بی‌رویه جمعیت حیوانات ولگرد علاوه بر خطر ابتلا به هاری که بسیار کشنده و خطرناک است باعث شیوع بیماری‌های انگلی مثل کیست هیداتیک، سالک و توکسوکارا نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل‌های جدید شهرداری‌ها موظف به زنده‌گیری حیوانات ولگرد و نگهداری آنها در اماکن تعیین شده هستند، گفته بود: با وجود مهیا بودن چنین فضایی در آبادان متاسفانه اقدام جدی برای جمع‌آوری این حیوانات انجام نمی‌شود.
سلمان زاده در ادامه گفت: سالانه حدود ۷۵۰ مورد حیوان‌گزیدگی در منطقه تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان اتفاق می‌افتد که این موضوع هزینه سنگینی را به خاطر تزریق پنج نوبت واکسن و ایمونوگلوبین برای هر مورد به همراه داشته است.

فرماندار ویژه خرمشهر و رئیس شورای سلامت این شهرستاندرباره وضعیت جسمانی کودک ۷ ساله که مورد حمله سگ های ولگرد قرار گرفت ، گفت: طبق آخرین پیگیری ها وضعیت این دختر بچه کمی بهبود یافته و برای تکمیل درمان در یکی از بیمارستانهای خصوصی اهواز بستری است .

کوروش مودت با اشاره به وجود مصوبه ممنوعیت قانونی اتلاف سگ های ولگرد تاکید کرد: حل این معضل نیازمند همیاری ، همفکری و همکاری بخش های دولتی و خصوصی و سازمان های مردم نهاد است و این موضوع در جلسه آینده شورای سلامت و امنیت غذایی جنوب غرب استان مطرح خواهد شد.

وی افزود: در شرایط فعلی مصوبه زنده گیری سگ های ولگرد پاسخگوی حل مشکل نیست چرا که اجرای کامل این مصوبه نیازمند اعتبار ویژه و همکاری بیشتر سمن ها و سازمان های مردم نهاد می باشد.

به گزارش اهوازنوین ؛نخستین سایت زنده گیری،قرنطینه و عقیم سازی سگ های ولگرد آبان ماه سال ۹۷ با هدف حمایت از حیوانات با اعتبار ۲ میلیارد ریال و در مساحت هزار متر مربع در آبادان راه اندازی شد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x