بیش از ۴۲۶ هزار نفر از مرزهای شلمچه و چذابه تردد کردند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: بیش از ۴۲۶ هزار زائر حسینی از اول محرم تاکنون، از پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه به کشور عراق تردد کردند.

به گزارش اهوازنوین ؛غلامعباس بهرامی نیا روز شنبه  بیان کرد: این آمار شامل ورود ۲۱۹ هزار و ۱۷ نفر و خروج ۲۰۷ هزار و ۷۱۷ نفر از این ۲ گذرگاه های مرزی خوزستان است.

وی افزود: ۶۷ هزار و ۲۱۸ نفر از اول محرم تاکنون از مرز چذابه تردد کردند که این رقم شامل ۳۴ هزار و ۵۳۰ مسافر اتباع خارجی و ۳۲ هزار و ۶۸۸ مسافر ایرانی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان همچنین با بیان اینکه در این بازه زمانی ۳۶۰ هزار و ۷۶۲ نفر از مرز شلمچه تردد کردند، گفت: این تعداد شامل ۲۳۴ هزار و ۶۳۹ نفر مسافر اتباع خارجی و ۱۲۶ هزار و ۱۲۳ نفر مسافر ایرانی می شود.

به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهر ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی مشتاقان کربلا به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در عراق ، از هفتم مهر (اول صفر) شروع می‌شود.

پیش بینی شده با حذف روادید برای زائران اربعین حسینی تعداد زائرانی که امسال از مرزهای شلمچه و چذابه به کربلای معلی و نجف اشرف مشرف می شوند افزایش چشمگیری نسبت به سال های گذشته داشته باشد.

اربعین پارسال ۲۳۶هزار زائرحسینی از گذرگاه مرزی چذابه و ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و اتباع خارجی از مرز بین المللی شلمچه به شهرهای مقدس عراق عزیمت کردند.

امسال مرزهای چذابه و شلمچه در خوزستان، مهران در استان ایلام و مرز خسروی در استان کرمانشاه برای تردد زائران اربعین حسینی درنظر گرفته شده است.

مرز خسروی ۱۵شهریور امسال با حضور وزیران کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق پس از ۶ سال بازگشایی شد تا تردد زائران ۲ کشور با سهولت بیشتری صورت گیرد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x