موفقیت‌های امروز ما در عرصه جهانی حاصل شکست حصر آبادان است

فرمانده قرارگاه مقدم جنوب (کربلا) گفت: موفقیت‌های امروز ایران در عرصه بین‌المللی و جهانی حاصل شکست حصر آبادان، خون شهدای این عملیات و مقاومت مردم آبادان است.

به گزارش اهوازنوین ؛سردار احمد خادم سیدالشهدا صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و آئینی که به مناسبت پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان در محل سپاه ناحیه آبادان برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن سالروز شکست حصر آبادان به فرمان حضرت امام، به روح پرفتوح ۲۳ هزار شهید کربلای خوزستان به ویژه به پنج هزار شهید شهرستان آبادان درود فرستاد و افزود: اگر اقشار مختلف مردم مقاوم آبادان در کنار ارتش و سپاه و بسیج پشتیبانی کردند و لنجداران ما به لحاظ مهمات و آذوقه نیروهای مردمی و رزمنده را پشتیبانی کردند و مردم یک سال صبر و مقاومت و ایستادگی کردند امروز ثمره آن هشت سال مقاومت و دفاع مقدس را ما در پیروزی رزمندگان غیور اسلام را در مقابل آمریکایی‌ها می‌بینیم که آنها را از خاک عراق بیرون کردند و صدام اعدام شد و به زباله‌دان تاریخ انداخته شد.

وی با بیان اینکه امروز ما ۱۲۰ هزار نیروی حشد الشعبی داریم، اظهار کرد: امروز رزمندگان اسلام سنگرهای کلیدی دشمنان را فتح کرده است.

سردار خادم سیدالشهدا تصریح کرد: اگر روزی اروندکنار جبهه ما بود و مردم آبادان محور مقاومتشان در اروندرود بود امروز ما به برکت خون شهدای مدافع حرم همچون شهیدان سیاح طاهری، عسگری و دریساوی که قریب ۷۹ شهید مدافع حرم از سپاه و بسیج تقدیم کرد و برای ما افتخاری بود که در مقابل نیروهای تکفیری داعش در سوریه و عراق ایستادند و شهید شدند و محور مقاومت را تشکیل دادند و نیروهای حزب‌الله در لبنان، افغانستان، پاکستان، سوریه، عراق و یمن در مقابل استکبار ایستادند و دیدیم که چگونه پوزه استکبار جهانی در لبنان و یمن به خاک مالیده شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی کربلا یادآور شد: درحالی‌که هیچ‌کس توان سرنگون کردن پهباد آمریکایی و گرفتن کشتی بریتانیایی را نداشت دیدید که نیروهای توانمند سپاه چگونه مقابل قدرت‌نمایی دشمنان ایستاد و اجازه نداد تا به حریم ایران اسلامی خدشه‌ای وارد شود.

سردار خادم سیدالشهدا گفت: امروز یمنی‌ها با قدرت پهباد در مقابل استکبار ایستاده و آنها را به‌جایی کشانده که ۵۰ درصد از نفتشان را از بین می‌برد.

وی افزود: اگر مقام معظم رهبری می‌فرمایند که ما با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم و رئیس‌جمهور کشورمان نیز مقتدرانه در سازمان ملل پیام‌رسان ایران اسلامی مبنی بر عدم مذاکره با آمریکایی‌ها به دلیل تعهد ناپذیر بودن آنان است برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری است و دیدید که چگونه روسای جمهور کشورهای مختلف خواهان نشستن با ایران در پای میز مذاکره بودند و این افتخاری برای جمهوری اسلامی است.

سردار خادم سیدالشهدا اظهار کرد: تمامی این موفقیت‌ها نتیجه شکست حصر آبادان، مقاومت مردمانش و خون پاک شهدایی است که در این عملیات به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه مردم آبادان همواره و در هر صحنه‌ای با وحدت و انسجام در مقابل دشمنان ایستادند، تصریح کرد: شهدا به تکلیفشان عمل کردند و امروز ما نیز بایستی به تکلیفمان عمل کنیم.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x