• پنج‌شنبه / 26 سپتامبر 2019 / 22:49
  • دسته‌بندی: دسته‌بندی نشده
  • کد خبر: 98070423725
  • خبرنگار : 2

مشکلی برای تامین آب موکب‌های اربعین در شلمچه و چذابه وجود ندارد

نایب رئیس قرارگاه اربعین در آبفای خوزستان با بیان اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز موکب‌های اربعین در شلمچه و چذابه وجود ندارد گفت:در ایام اربعین روزانه چهار هزار متر مکعب آب آشامیدنی به موکب‌های اربعین در شلمچه پمپاژ می‌شود.

به گزارش اهوازنوین ؛حمید محبی پنجشنبه در مرز شلمچه با بیان اینکه در بخش تامین آب برای موکب های اربعین اقدام خوبی صورت گرفته است افزود: پیش بینی لازم برای تامین ، ذخیره و توزیع آب آشامیدنی بین موکب های شلمچه انجام شده است.

وی گفت: اربعین پارسال علاوه بر ایجاد شبکه آبرسانی بین موکب ها ، بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار لیتر آب در مخازن موکب ها ذخیره سازی شد که امسال با توجه به پیش بینی افزایش جمعیت زائران این میزان به ۲۶۰ هزار لیتر افزایش یافته است.

محبی همچنین بیان داشت:در اربعین پارسال ۳۳ دستگاه تانکر آب مورد نیاز موکب ها در مرز شلمچه را تامین کردند که امسال تاکنون ۱۰ دستگاه تانکر آماده شده و انتظار می رود سایر تانکرهای آبرسانی نیز از سوی استان ها و شهرهای معین تامین شوند.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام ۲ میلیون بطری آب بسته بندی شده برای توزیع در مرز شلمچه متعهد شده است گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در مجموع ۶ میلیون بطری آب معدنی بسته بندی شده برای ایام اربعین در تعهد خود دارد.

محبی با اشاره به شرایط آبرسانی مرز چذابه نیز گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده به میزان مورد نیاز جمعیت زائران اربعین آب آشامیدنی تامین می شود.

بیش از ۴۰۰ موکب در ایام اربعین پارسال در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا مرز شلمچه به زائران اربعین خدمت رسانی کردند.

در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.

به گزارش اهوازنوین ؛ بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x