دختران روستایی کمتر فرصت ادامه تحصیل دارند

فرماندار شهرستان کارون گفت: دختران در اغلب روستاهای خوزستان به دلیل کمبود فضای آموزشی کمتر فرصت ادامه تحصیل دارند.

به گزارش اهوازنوین ؛معصومه خنفری پنجشنبه در مراسم افتتاح یک دبیرستان دخترانه در روستای موران شهرستان کارون با اشاره به اینکه ساخت این دبیرستان دخترانه نیاز این روستا است بیان کرد: در روستاها تنها مدارس ابتدایی وجود دارد و از روستاها اغلب از داشتن مدارس دوره های بالاتر محروم هستند و همین موضوع مانع ادامه تحصیل دانش آموزان دختر می شود.

وی گفت: در روستاها دختران خیلی سخت امکان ادامه تحصیل دارند و برای ادامه تحصیل نیازمند مدرسه در روستاهایشان هستند.

خنفری با بیان اینکه اکثر مناطق شهرستان کارون با کمبود مدرسه مواجه هستند ادامه داد: به عنوان مثال شهر کوت عبداله و یا منطقه اسلام آباد این شهرستان با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه هستند و منطقه پر تراکم اسلام آباد فاقد دبیرستان دخترانه است.

فرماندار شهرستان کارون اظهار داشت: به دلیل کمبود مدرسه در شهر کوت عبداله دانش آموزان این منطقه برای ادامه تحصیل مجبور به مراجعه به شهرستان اهواز هستند.

وی گفت: کارون نخستین شهرستان استان است که موفق شد مدارس کانکسی خود را جمع آوری کند اما همچنان از کمبود مدرسه رنج می برد.

خنفری بیان کرد: به دلیل خشکسالی سال های گذشته بسیاری از مردم شهرستان های مجاور روستاها را رها کرده اند و به سمت شهرستان کارون مهاجرت کردند به همین دلیل جمعیت این شهرستان بسیار افزایش یافته و تعداد دانش آموزان نیز رشد داشته است به همین منظوراین شهرستان نیاز به توجه ویژه مسئولان و خیران در بحث مدرسه سازی دارد.

بر اساس گزارش ایرنا امروز پنجشنبه دبیرستان ۶ کلاسه دخترانه “سیده کتایون علوی” که با صرف اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال در روستای موران شهرستان کارون ساخته شده است به بهره برداری رسید.

۱۳ میلیارد ریال از اعتبار ساخت این مدرسه توسط اعتبارات استانی و پنج میلیارد ریال نیز توسط خیران پرداخت شده است.مساحت این دبیرستان یک هزار و ۶۵۰ مترمربع است که در دوره اول متوسطه دانش آموز دختر می پذیرد.

بیش از ۳۵ هزار دانش آموز در ۱۸۳ مدرسه در شهرستان کارون مشغول به تحصیل هستند. تفکیک شهرستان کارون از اهواز در ۱۲ بهمن ۱۳۹۱ توسط هیات وزیران تصویب و ابلاغ شد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x