پالایشگاه گاز بیدبلند بهبهان ۹۸ درصد پیشرفت دارد

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند گفت: پالایشگاه گاز بیدبلند دارای ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.

به گزارش اهوازنوین ؛محمود امین نژاد امروز دوم مهرماه در حاشیه بازدید عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از پالایشگاه گاز بیدبلند در بهبهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشحال هستیم که بعد از  سال‌ها رکود در شرایط حساس بین المللی و در سخت ترین شرایط از نظر سرمایه‌گذاری این پروژه به مرحله‌ای رسیده است که به زودی به بهره‌برداری می رسد.

وی با بیان اینکه پالایشگاه گاز بید بلند از نظر سرمایه‌گذاری و ظرفیت در نوع خود در خاورمیانه بی نظیر است، افزود: در چنین شرایطی افتتاح این پالایشگاه گازی یک بمب خبری است و صندوق توسعه ملی و سهامدار آن یعنی هلدینگ خلیج فارس را به منزل مقصود می‌رساند.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بید بلند تصریح کرد: ثروتی که سالیان سال در منطقه سوزانده و آلودگی زیست محیطی ایجاد کرده است، اکنون و با راه اندازی این پروژه جمع آوری خواهد شد و به عنوان خوراک مورد استفاده این پالایشگاه قرار خواهد گرفت.

امین نژاد عنوان کرد: در گذشته به دلیل نبود چنین پروژه هایی که بدون فرآوری و ارزش افزوده هستند، گازهای همراه نفت در هوا سوزانده می شدند اما اکنون و با بهره‌برداری از این پالایشگاه بخش اعظمی از این گازها جمع آوری و در پالایشگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه سالانه حدود ۷۰۰ میلیون دلار سود عاید اقتصاد کشور خواهد شد و نقش بسیار موثری نیز در این زمینه خواهد داشت. در حال حاضر پروژه دارای ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی است و امیدواریم با تلاش هایی که انجام خواهد گرفت هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x