واقعه بزرگ مذهبی فرهنگی را در مرزهای شلمچه و چذابه رقم می زنیم

مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان گفت: امید می رود تا با تلاش همگان اربعین امسال بتوانیم یک واقعه بزرگ مذهبی فرهنگی را در مرزهای شلمچه و چذابه رقم بزنیم.

به گزارش اهوازنوین ؛سیده فرانک موسوی ظهر امروز در چهارمین جلسه ستاد اربعین شهرستان آبادان که در شلمچه و با محوریت بررسی مشکلات بانوان موکب دار برگزار شد، افزود: با توجه به وجود موکب هایی در مرزهای شلمچه و چذابه که توسط بانوان اداره می شوند و به دلیل اینکه امسال پیش بینی می شود با حذف ویزا زائران بیشتری برای شرکت در آئین عظیم اربعین به مرزها بیایند لذا با هدف کیفی سازی خدمات، اقدام به تشکیل جلسات در جهت رفع مشکلات کردیم.

وی با بیان اینکه مواکب کوششان آنست که خدماتشان با کیفیت و همدلی بیشتری به زائران ارائه شود، اظهار کرد: دولتی ها نه تنها چیز زیادی نمی توانند به مواکب کمک کنند بلکه به لحاظ معنوی چیزهای فراوانی نیز از مواکب دریافت می کنند، روحیه همدلی و همکاری در میان بانوان موکب دار و کسانی که در قالب خادم در این مواکب به زائران خدمات رسانی می کنند، موج می زند.

مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان تصریح کرد: همه به دنبال آنیم تا پیام عاشورا را منتقل کنیم، همگان می دانند که اگر در کربلا زینب نبود کربلا در کربلا می ماند.

موسوی با بیان اینکه رسالت زنان زینب گونه است و همه به این امر واقفیم که زحمات زیادی کشیده می شود، یادآور شد: خاضعانه از تمامی کسانی که در این باره می کوشند، قدردانی می کنم، البته مشکلاتی در بحث تردد، توزیع، امنیت وجود دارد که با طرح آنها در ستاد اربعین استان و انجام پیگیریهای لازم به طور حتم در جهت رفع آنها تلاش می کنیم.

وی گفت: هدف از شرکت در این جلسه شناخت و کمک به رفع مشکلاتیست که بانوان موکب دار در مرز شلمچه با آنها مواجهند و به طور حتم برای رفع آنها اگر جایی نیاز به ورود به شکل استانی است این کار انجام می شود.

موسوی با بیان اینکه در مرزهای شلمچه و چذابه بانوانی هستند که چندین سال سابقه خدمات رسانی به زائران را در قالب مواکب داشته اند، افزود: سال گذشته خدمات خوبی به ویژه در بخش بانوان توسط این مواکب ارائه شد، پشتیبانی های ویژه ای را نیز با توجه به ملاحظات از مواکب بانوان خواهیم داشت.

مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان اظهار کرد: امید می رود تا با توجه به تلاشهای انجام شده بتوانیم خدمات خوبی را از طریق جمعیت ۵۰ درصدی جامعه یعنی بانوان به زائران اباعبدالله الحسین ارائه کنیم.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x