۲۵۰ کلاس کانکسی از مدارس خوزستان جمع آوری شد

استاندار خوزستان گفت: در سال تحصیلی جدید تعداد ۲۵۰ کلاس کانکسی را جمع آوری کردیم و افتتاح ۸۶۰ کلاس درس جدید را خواهیم داشت.

به گزارش اهوازنوین ؛ زنگ مهر حسینی پیش از ظهر امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با حضور استاندار خوزستان در هنرستان دخترانه حضرت آمنه اهواز به دست فرزند شهید مدافع حرم محمد کیهانی نواخته شد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در حاشیه این مراسم اظهار کرد: با توجه به اهیمت تعلیم و تربیت، در این سال‌ها بحث آموزش و پرورش به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی قرار گرفت و  بودجه‌ای که به این بخش اختصاص داده شد، افزایش زیادی داشت.

وی با اشاره به کمبود کلاس‌های درس در مدارس استان، گفت: در سال تحصیلی جدید تعداد ۲۵۰ کلاس  کانکسی را جمع آوری کردیم و افتتاح ۸۶۰ کلاس درس جدید را خواهیم داشت که‌در تاریخ استان بی سابقه بوده است، همچنین در سال قبل همزمان با مهرماه ۵۵۰ کلاس درس افتتاح کردیم.

شریعتی با تاکید به بخش آموزش و پرورش به عنوان زیر ساخت اصلی توسعه خوزستان، بیان کرد‌: طرح پیش دبستانی اجباری، طرح جوانه و بورس تحصیلی دانش آموزان کم برخوردار، طرح آموزش مجازی دانش آموزان روستایی از جمله طرح‌های در دست اجرا در سطح استان است.

استاندار خوزستان با اشاره به کمبود معلم در سطح استان  افزود: در سال جدید جهت جبران کمبود معلم در سطح استان توجه ویژه‌ای در جهت افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار قرار دادیم.

وی در پایان با اشاره به اهمیت توجه سال رونق تولید، گفت: هنرستان حضرت آمنه را جهت آغاز سال تحصیلی جدید انتخاب کردیم تا به امر حرفه آموزی و تولید تاکید کنیم و تلاش بر این است که در این مسیر گام برداریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، در پایان این مراسم ضمن تقدیر از فرزند شهیدمدافع حرم شهید محمد کیهانی، به پیشنهاد استاندار خوزستان زنگ آغاز سال تحصیلی جدید به دستان فرزند شهید نواخته شد.

انتهای پیام/

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x