جبران بخش عمده خسارت‌های کشاورزی سیل خوزستان

استاندار خوزستان گفت: بخش عمده خسارت های کشاورزی سیل در سطح استان با لغو محدودیت های الگوی کشت، جبران شد اما با این وجود جهاد کشاورزی روند پرداخت خسارت ها را سرعت بخشد.

به گزارش اهوازنوین ؛ به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان روز یکشنبه ۳۱ شهریور ماه نشست قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده به ریاست استاندار خوزستان و با حضور محمود زمانی قمی مشاور وزیر کشور و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.

غلامرضا شریعتی در این نشست گفت: به فرمانداران تاکید میکنم پیگیری های مربوط به بازسازی مناطق سیل زده را به طور جدی همچنان در دستور کار داشته باشند و تا پایان کار این مداومت و جدیت ادامه داشته باشد و از دستگاه ها پیگیری داشته باشند و در صورت قصور و کوتاهی دستگاه ها آن را اعلام کنند چرا که مهمترین هدف ما جلب رضایت مردم است.

استاندار خوزستان افزود: بازتوانی و بازسازی صرفا با تزریق اعتبار مالی نیست بلکه تصمیم های مدیریتی مناسب و استراتژیک هم میتواند به این امر کمک کند برای مثال ما امسال الگوی کشت را لغو کردیم تا بخشی از خسارت های وارده به کشاورزان جبران شود و این کار موجب تزریق روحیه و امید به کشاورزان و روستاییان شد.

وی خاطرنشان کرد: این سیل با وجود خسارات مالی سنگینی که در بخش های مختلف وارد کرد اما موجب همبستگی و یکپارچگی مردم شد و از این جهت این تهدید را به فرصت تبدیل نمود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: طرح تسهیل گری روستایی مناطق سیل‌زده و اطلس جامع ارزیابی اجتماعی روستاها تهیه شده است همچنین اقداماتی مانند بازتوانی زنان، کودکان و سالمندان و جذب کودکان بازمانده از تحصیل در مناطق سیل‌زده انجام شده است و مداخلات اجتماعی به فراخور وضعیت اجتماعی مناطق سیل زده همچنان ادامه خواهد داشت و اعتبارات لازم در این بخش نیز پیش‌بینی شده است.

شریعتی عنوان کرد: به فرمانداران تاکید میکنم علاوه بر پیگیری موضوعات مالی و خسارت های کشاورزی مسایل اجتماعی را نیز در مناطق سیل زده مد نظر قرار دهند و ستادها در سطح شهرستان ها طبق برنامه برگزار شود و کارها به صورت منظم انجام شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: بر اساس گزارشی که سازمان جهاد کشاورزی ارائه داده است خسارت های کشاورزی مبلغ ۴۶۶۰ میلیارد تومان در سطح استان بوده است اما ارزش برنج کشت شده امسال در استان دست کم ۵ هزار میلیارد تومان است که ۳۱۸۰ میلیارد تومان از این رقم فقط در مناطق سیل زده کشت شده است با این وجود تاکید میکنم جهاد کشاورزی روند پرداخت خسارت ها را سرعت بخشد.

انتهای پیام/

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x