لایروبی و پاکسازی سیل‌برها در ایذه آغاز شد

شهردار ایذه گفت:‌ لایروبی و پاکسازی کانال‌های خروجی و هدایت آب‌های سطحی شهر با هدف روان‌سازی و کنترل سیلاب‌های احتمالی آغاز شد.

به گزارش اهوازنوین ؛ غلامحسین اسدی‌زاده روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل توپوگرافی خاص شهر ایذه، سیلاب‌ها به وسیله کانال‌های هدایت آب‌های سطحی و سیل‌برها به سمت تالاب میانگران هدایت می‌شوند.

وی افزود: در اوایل فروردین سال جاری، شاهد بارش‌های سیل‌آسایی بودیم که چند نقطه از شهر را تحت تاثیر قرار داد و به چند منزل مسکونی در محدوده شهر خسارت وارد کرد.

شهردار ایذه از احداث چندین کانال سیل‌بر و سامان‌دهی جوی‌های آب در سالیان گذشته خبرداد و تصریح کرد: احداث چندین جدول و اصلاح آبراه‌ها و مسیرهای هدایت آب در بسیاری از معابر در محلات، موجب برطرف شدن مشکلات آب‌گرفتگی در این نقاط شد.

وی افزود: کانال‌های دفع آب‌های سطحی شهر ایذه نقش به‌سزایی در کاهش خسارات سیل به شهروندان داشتند و لایروبی آنها می‌تواند حوادث غیرمترقبه سیل و آبگرفتگی را تا حدود زیادی کنترل کند.

شهردار ایذه تصریح کرد: چند نقطه آبگیر در سطح شهر نیز شناسایی شده‌اند و رفع مشکلات آنها در اولویت کار قرار گرفته است، هم‌اکنون رفع این مسائل در مرحله مناقصه قرار دارد.

پنجم فروردین سال جاری، بارش سیل آسای باران در ایذه، موجب وارد شدن خساراتی به چند منزل مسکونی در این شهر شد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x