توزیع ۲۴هزار بسته اهدایی کالا و لوازم‌التحریر در خوزستان آغاز شد

رییس بنیاد برکت خوزستان گفت: توزیع ۲۴ هزار بسته کالای خانگی و لوازم‌التحریر توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در مناطق سیل‌زده و کم‌برخوردار استان از امروز آغاز شد.

به گزارش اهوازنوین ؛ سید جعفر حجازی شنبه در مراسم آغاز توزیع این بسته های اهدایی با حضور جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و مسئولان در سرسرای سازمان حج و زیارت استان بیان کرد:  ۲۰هزار بسته حمایتی لوازم التحریرتوسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در قالب پویش مردمی مشق احسان با کمک خیران و مردم تهیه شده است که از امروز توزیع این بسته‌ها در مناطق کم برخودار استان آغاز شده است.

وی گفت: همچنین امروز مرحله دوم توزیع چهار هزار بسته کالای خانگی در قالب ۷۰ هزار قلم کالا در بین مناطق سیل زده استان آغاز شده است که درمرحله اول ۶ هزار بسته کالای خانگی در این مناطق توزیع شد.

در ادامه این مراسم معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان بیان کرد: مشاهده ناعدالتی و نابرابری در حوزه آموزش و پرورش قابل قبول نیست و باید به سمت کاهش نابرابری های آموزشی در سطح استان گام برداریم.

علی حسین حسین زاده ادامه داد: حمایت از دانش آموزان مناطق محروم برای ادامه تحصیل و ایجاد فضاها و مدارس مناسب در مناطق کم برخوردار استان نابرابری های آموزشی را کاهش می دهد.

وی گفت: طرحهای مختلفی در آموزش و پرورش استان برای توزیع عدالت آموزشی در استان تدوین و عملیاتی شد که از جمله این طرح ها می توان به طرح شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل و حمایت از دانش آموزان مناطق محروم برای ادامه تحصیل اشاره کرد.

حسین زاده ادامه داد: طرح جوانه‌ها نیز برای حمایت از دانش‌آموزان محروم برای نخستین بار در سال گذشته برگزار شد که در قالب این طرح با برگزاری آزمون در این مناطق به یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز با استعداد بورسیه تحصیلی پرداخت شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان ادامه داد: اجرای چنین طرح هایی می تواند در ادامه تحصیل دانش اموزان مناطق محروم و توزیع عدالت آموزشی بسیار تاثیرگذار باشد.

طغیان رودخانه‌های کرخه، دز و کارون در بهار امسال، ۲۱ شهرستان را در خوزستان تحت تأثیر قرار داد و ۳۷۴ روستا به صورت جزیی و کلی تخلیه شدند.

طبق گزارش جمعیت هلال احمر خوزستان، در جریان این سیل به ۲۵۶ هزار و ۷۰۱ نفر در استان (بیش از ۴۶ هزار و ۸۰۸ خانوار) امدادرسانی شد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of