ظرفیت پلیس‌راه‌ برای اربعین حسینی افزایش می‌یابد

رئیس قرارگاه اربعین نیروی انتظامی گفت: امسال ظرفیت بیشتری را در پلیس‌راه‌های کشور پیش‌بینی کرده‌ایم تا امنیت بیشتری را در مسیر اربعین حسینی برای زائران فراهم کنیم.

به گزارش اهواز نوین،سردار محسن فتحی زاده ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به نزدیکی ایام اربعین حسینی با جمعی از فرماندهان ناجا برای بازدید از مرزهای چذابه و شلمچه به خوزستان آمدیم.

وی افزود: با توجه به اقدامات و زیرساخت‌های مهیا شده برای اربعین حسینی، ارزیابی‌ها انجام دادیم تا اگر نواقصی هست برطرف شود.

وی تصریح کرد: به اذعان تمامی مسئولان امسال با حجم زیادی از زائرانی مواجه هستیم و فراهم‌سازی امکانات مورد نیازشان الزامی است.

رئیس قرارگاه اربعین نیروی انتظامی یادآور شد: در حوزه امنیتی انتظامی هماهنگی‌ها در حال انجام است تا بهتر از سال گذشته که سال بسیار موفقی در حوزه انتظامی و امنیتی بود به زائران خدمات‌رسانی شود.

سردار فتحی زاده با بیان اینکه طراحی و تمهیدات لازم اتخاذ شده است، گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و افزایش زائران اربعین، آماده‌سازی زیرساخت‌های مناسب و افزایش ظرفیت‌ها الزامی است.

وی افزود: اتفاقی که امسال خواهد افتاد به لحاظ افزایش حجم زائران که سبب افزایش حجم خودروها نیز می‌شود، باید ظرفیت پارکینگ‌ها به میزان ۳۰ درصد و حتی بیشتر افزایش یابد و خدمات قابل قبولی به زائران ارائه شود.

سردار فتحی زاده اظهار کرد: با توجه به افزایش حجم خودروها در مسیرهای اربعین، آماده‌سازی، ایمن‌سازی، نصب علائم، مهیا کردن و رفع معافیت در مسیر راه‌ها نیز مورد تأکید است.

وی تصریح کرد: امسال ظرفیت بیشتری را در پلیس راههایمان پیش‌بینی کرده‌ایم تا امنیت بیشتری را در مسیر اربعین برای زائران فراهم کنیم.

رئیس قرارگاه اربعین نیروی انتظامی یادآور شد: شلمچه و چذابه از امنیت بالایی برخوردارند، البته در چذابه کمربندی بستان و مسیر نفت به سمت موکب‌ها مشکلاتی هست که باید رفع شود.

سردار فتحی زاده با تأکید بر توسعه گیت‌های گذرنامه آن هم با توجه به افزایش تعداد زائران گفت: همکاری زائران با ناجا در سال گذشته مثال‌زدنی بود اما چون موضوع رعایت قوانین مدنظر است لذا از زائران می‌خواهیم تا با گذرنامه و سایر الزامات موردنیاز به مرزها مراجعه کنند.

وی گفت: تعداد زائران برای صدور گذرنامه بیشتر شده و این نشان می‌دهد که آنان به موقع برای دریافت اقدام کرده‌اند.

سردار فتحی زاده افزود: از رانندگان می‌خواهیم تا موارد ایمنی و فنی را رعایت کنند و خودروهایشان را در پارکینگ‌های تعیین شده جهت ایمنی بیشتر پارک کنند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of