پنج روستای در معرض خطر خوزستان از خطر رهایی یافتند

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: پنج روستای در معرص خطر در خوزستان که چندین دهه در معرض خطر قرار داشتند از خطر رهایی پیدا می کنند.

به گزارش اهواز نوین،کیامرث حاجی زاده روز چهارشنبه در کارگروه بنیاد مسکن استان خوزستان در ادره کل مدیریت بحران استانداری اظهار داشت: این روستاها در چند دهه اخیر مشکلات فراوانی داشتند که با پیگیری‌های که در این سال‌ها صورت گرفت برای رفع خطر از آن‌ها به جمع‌بندی رسیده‌ایم.

وی بیان کرد: در روستای “میراحمد غریبی‌ها” ایذه کار ساخت جدید منازل در منطقه‌ای روبروی روستا از مهر ماه سال جاری آغاز می شود و در روستای “چمه کنار” شوشتر نیز همین اتفاق خواهد افتاد و در همان منطقه روستا جابجا و کار احداث آغاز می شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان ادامه داد: همچنین رفع خطر از روستای “سچگان” در گلگیر مسجدسلیمان انجام شده است، انتقال خانوارهای روستای “درآویزه” باوی نیز صورت گرفت، و احداث منازل برای روستای “صفه” شادگان نیز در زمین مصوب جدید در حال انجام است.

وی با اشاره به توزیع لوازم اهدایی ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) در مناطق سیل زده گفت: مشکلاتی در نحوره توزیع و تکمیل این اقلام وجود داشت لذا کمیته نظارت برای حل مشکل توزیع تشکیل شد تا حقی از هیچ کدام از سیل زدگان ضایع نشود.

حاجی زاده با اشاره به تکالیف دستگاه های اجرایی در قبال بحران های استان توضیح داد: استان خوزستان سه سال در بحران مدیریت شده است برای همین در استان خوزستان مردم علاوه بر مشکلات عادی که داشتند با بحران هایی نیز روبرو بودند که باید در کاهش این بحران ها تلاش کنیم.

وی با اشاره به پیشگیری برای سیل آینده ادامه داد: در مهر ماه میزان باران‌ها نرمال و در آبان ماه بیش از نرمال است، و در فرودین و اردیبهشت نیز ترسالی را خواهیم داشت بنابراین باید امکانات برای مقابله با سیلاب ساماندهی شوند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of